
Європейський Союз виділяє Україні новий пакет фінансової підтримки для незалежних медіа в розмірі 10 мільйонів євро. Про це повідомила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова під час зустрічі з журналістами.
За словами Матернової, наразі тривають активні консультації щодо розподілу цих коштів. Уже найближчим часом заплановано виділити 7 мільйонів євро, з яких два мільйони буде спрямовано на підтримку діяльності міжнародної організації “Репортери без кордонів”. Ці гроші підуть, зокрема, на субсидування малих медіа та продакшн-проекти для журналістів, які працюють у надскладних і небезпечних умовах.
Ще три мільйони євро спрямують до міжнародної медіаорганізації Internews — ці кошти підуть до Фонду розвитку медіа і будуть використані для надання субгрантів українським медіа. Окремо по одному мільйону євро передбачено для Інституту масової інформації (ІМІ), який також надаватиме субгранти малим та середнім редакціям по всій країні, а також на фінансування низки менших окремих медійних проєктів.
Посолка ЄС повідомила, що окремий конкурс на фінансування у розмірі трьох мільйонів євро спеціально для регіональних ЗМІ та незалежних журналістів планують оголосити у травні 2025 року. Метою цієї програми стане посилення саме регіональної журналістики, яка нині працює в особливо складних умовах через війну.
Катаріна Матернова також нагадала, що з моменту початку повномасштабної війни у лютому 2022 року Європейський Союз уже надав українським незалежним медіа фінансову допомогу в розмірі 37 мільйонів євро. А загалом із 2017 року підтримка з боку ЄС для українського медіасектору перевищила 100 мільйонів євро.
Посолка наголосила, що допомога українській журналістиці сьогодні є надзвичайно важливою, адже війна завдала величезних втрат медіаспільноті. З початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну зафіксовано 762 злочини проти журналістів та медіа. За цей час загинули 132 українські митці та 93 представники медіа, які стали жертвами російської агресії.
Європейський Союз продовжує системно підтримувати українських журналістів і редакції, розуміючи критичну роль вільної та незалежної преси у час війни — для інформування суспільства, боротьби з російською пропагандою та збереження демократичних свобод в Україні.