ЄС та світ

Єврокомісія визнала навмисні напади на журналістів воєнним злочином

Журналісти, які виконують свою роботу в зонах бойових дій, є цивільними особами, тому міжнародне право класифікує навмисні атаки на них як воєнний злочин. Про це йдеться у заяві, яку Європейська служба зовнішніх дій оприлюднила до Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів (2 листопада).

Заяву підписали високий представник ЄС Жозеп Боррель та віцепрезидент Єврокомісії Вера Йоурова.

З нагоди 10-го Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, ми вшановуємо безстрашних репортерів та журналістів, які на передовій висвітлюють конфлікти, кризи та надзвичайні ситуації. Їхня робота є дуже важливою для виявлення порушень прав людини, зловживань та воєнних злочинів, які без цього залишаються прихованими від громадського погляду“, — зазначено у заяві.

Минулого року кількість убивств журналістів зросла до безпрецедентних рівнів, що є шокуючим і неприйнятним фактом. Трагічні події сталися в Газі, Лівані, М’янмі, Ємені, Судані та інших країнах, де журналісти, попри смертельну загрозу, продовжували працювати, забезпечуючи об’єктивну інформацію, документуючи воєнні злочини та інформуючи світ про трагедії на місцях.

Зокрема, українські журналісти стикаються з насильством, переслідуванням та безпідставними затриманнями з боку російських та проросійських сил. Європейський Союз рішуче засуджує такі дії та закликає до негайних заходів для захисту журналістів і медійників. Міжнародне гуманітарне право визначає, що журналісти повинні залишатися під захистом як цивільні особи, а цілеспрямовані атаки проти них є воєнним злочином, згідно з цим правом.

Жозеп Боррель і Вера Йоурова закликали всі держави ретельно, оперативно та неупереджено розслідувати подібні випадки. Вони наголосили, що насильство і загрози проти журналістів, а також переслідування спричиняють атмосферу страху, призводять до самоцензури та витіснення журналістів із професії. Без відповідальності за ці злочини цикл насильства триватиме, зменшуючи простір для вільної журналістики та порушуючи право громадян на отримання інформації.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Через лісові пожежі в Лос-Анджелесі вдруге перенесли оголошення номінантів на "Оскар" 2025 року

Нагадаємо, за даними Ради Європи, понад 30 українських журналістів незаконно утримуються російськими силами за фальсифікованими звинуваченнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку