Європейські лідери розкритикували рішення Трампа про 30% мита на товари з ЄС і готуються до жорсткої відповіді

Оголошення Президента США Дональда Трампа про намір запровадити з 1 серпня 30-відсоткові мита на імпорт з країн Європейського Союзу викликало хвилю жорсткої критики з боку лідерів провідних держав ЄС. Більшість з них вважають такі дії необґрунтованими й небезпечними для глобальної торгівлі, а також заявляють про підтримку Єврокомісії в підготовці потенційних контрзаходів.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Франція «рішуче не схвалює» рішення Білого дому. За його словами, зараз надзвичайно важливо, аби Єврокомісія продемонструвала готовність захищати економічні інтереси Євросоюзу та активізувала підготовку відповідних заходів у відповідь. Макрон наголосив, що Франція повністю підтримує Єврокомісію в переговорах, які мають бути посилені з метою досягнення взаємоприйнятної домовленості до 1 серпня.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес наголосив, що Мадрид підтримує Єврокомісію в її переговірному курсі. Він зазначив, що відкритість економік і торгівля створюють добробут, а необґрунтовані обмеження цей добробут знищують. Санчес наголосив, що Євросоюз залишається найбільшим торговельним об’єднанням світу, і має використовувати свою вагу для досягнення справедливих рішень.
Прем’єр Ірландії Міхол Мартін нагадав, що ЄС і надалі надає перевагу мирному вирішенню торговельних суперечок, а не ескалації конфліктів. За його словами, попри те, що Євросоюз усвідомлював можливість жорстких кроків з боку США, його позиція залишається незмінною: уникнення загострення шляхом домовленостей. Він підкреслив, що США й ЄС мають бути союзниками, а не суперниками, оскільки від партнерства виграють обидві сторони.
Глава уряду Швеції Ульф Крістерссон назвав рішення адміністрації Трампа прикрим і заявив, що Стокгольм підтримує прагнення Єврокомісії вирішити ситуацію шляхом переговорів. Водночас він наголосив: якщо переговори не матимуть результату, ЄС буде змушений вдатися до рішучих контрзаходів. Крістерссон застеріг, що в разі торговельної війни найбільші втрати понесуть самі ж американські споживачі. Він також підкреслив, що Швеція послідовно виступає за вільну міжнародну торгівлю й співпрацю.
Нагадаємо, 12 липня Дональд Трамп заявив про запровадження 30-відсоткових мит на товари з країн ЄС і Мексики, починаючи з серпня. У відповідь президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Брюссель залишатиметься відкритим до переговорів зі США щодо нової торговельної угоди, але водночас готує комплекс заходів у разі, якщо компроміс не буде досягнутий.