Європейські трейдери відмовляються від українських газових сховищ через російські атаки: FT
Україна володіє найбільшими підземними сховищами газу в Європі.

Цього літа європейські трейдери значно обмежили використання українських підземних сховищ для зберігання природного газу після серії російських атак, які підвищили ризики та позбавили Україну важливих доходів. Про це повідомляє Financial Times.
Україна, яка володіє найбільшими підземними газовими сховищами в Європі, минулого року надала компаніям ЄС додатковий простір для зберігання надлишків газу перед зимою. Проте, після того, як навесні російські удари пошкодили енергетичну інфраструктуру України, включаючи насосні станції, які використовуються для зберігання газу, обсяги зберігання європейських трейдерів у червні та липні різко скоротилися, досягнувши лише однієї десятої від рівня минулого року.
“Російські атаки на українські газові сховища постійно збільшують ризик зберігання“, – зазначив Марко Заальфранк, голова відділу торгівлі енергетичної групи Axpo у континентальній Європі.
Газові сховища в ЄС можуть вміщати до 100 мільярдів кубометрів природного газу, тоді як річний попит у регіоні коливається між 350 і 500 мільярдами кубометрів, залежно від погодних та інших умов. Торік Україна запропонувала європейським компаніям близько 10 мільярдів кубометрів додаткових потужностей для зберігання, і в зимовий період вони закачали понад 2 мільярди кубометрів газу завдяки привабливим умовам, зокрема низьким тарифам на зберігання. Однак цього року обсяги зберігання в Україні значно скоротилися, попри те, що європейські сховища вже заповнені на 86% – найвищий показник цього року, за даними Gas Infrastructure Europe.
Згідно з даними Argus, у червні та липні цього року європейські компанії направили до українських сховищ лише 15,4 мільйона кубометрів і 51,9 мільйона кубометрів газу, порівняно з 102,7 мільйонами й 586,6 мільйонами кубометрів у ті ж місяці минулого року.