Генштаб затвердив курси з перепідготовки фахівців соціального супроводу

Центральне управління цивільно-військового співробітництва Генштабу Збройних сил України (ЦУЦВС ГШ ЗСУ) затвердило оновлену програму курсів з перепідготовки фахівців соціального супроводу. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Програма розрахована на 8 днів і включає модулі, присвячені нормативно-правовій базі у сфері соціальних гарантій, а також практичним інструментам для надання комплексної допомоги.
«Особлива увага приділяється вмінню фахівця служби супроводу взаємодіяти з громадами та партнерами, щоб більш точково вирішувати проблему людини, що звертається. Також на курсах ми роз’яснюємо механізми отримання пільг та гарантій для військових та членів їхніх родин», – пояснив начальник ЦУЦВС ГШ ЗСУ полковник Олександр Кутков.
Він зазначив, що під час навчального процесу передбачено проведення стратегічних сесій, практичних симуляцій різних ситуацій, а також розгляд алгоритмів дій у кризових випадках, як-от поранення чи зникнення військовослужбовця. Незабаром навчання за оновленою програмою пройдуть 30 представників військових частин.
Серед викладачів — фахівці з державного управління в соціальній сфері, правозахисники, юристи з досвідом надання допомоги військовослужбовцям, аналітики у сфері ментального здоров’я. До складу тренерського складу також входять представники громадських і благодійних організацій, які займаються соціальним та правовим захистом військових і їхніх родин.
Відповідно до чинного положення, служби супроводу забезпечують допомогу військовим та їхнім сім’ям у правових, побутових, медичних і соціальних питаннях. Їхня діяльність передбачає інформування про права, пільги та можливості, консультації, підтримку у заповненні документів.
Окрім цього, працівники супроводу сприяють координації між військовослужбовцями, членами їхніх родин, медичними установами, соціальними службами, громадськими об’єднаннями та органами влади під час вирішення повсякденних і кризових ситуацій.