Україна

Гетманцев пропонує провести ревізію родовищ корисних копалин

Україна має провести ревізію всіх родовищ корисних копалин і повернути незаконно привласнені активи, щоб створити можливості для залучення США до видобутку українських надр. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Для того щоб надати дозвіл на надрокористування, його треба мати. Але не секрет, що за 30 років всі дозволи на комерційно цікаві родовища вже роздані “поважним” людям. Тобто пропонувати партнерам нема чого або майже нема чого”, – йдеться у заяві.

Гетманцев підкреслив, що обговорення питання залучення США до видобутку українських корисних копалин знову актуалізувало важливі теми, які ще до війни фактично зникли з порядку денного через інтереси окремих осіб. На його думку, першочерговим завданням є проведення ревізії всіх родовищ корисних копалин і повернення незаконно привласнених ресурсів державі.

“І скажімо прямо: його треба вирішувати незалежно від інтересів США або інших партнерів. Це наша справа та інтерес народу”, – наголосив Гетманцев.

Він навів приклад ексміністра Миколи Злочевського, який, попри втечу з країни, продовжує отримувати значний дохід від українських родовищ:

“Візьмемо, наприклад, славнозвісного та потужного надровидобувника Злочевського, що продовжує отримувати значний дохід від українських родовищ, розсікаючи теплі хвилі Середземного моря кілем своєї прекрасної яхти Karianna – героїні кількох блокбастерів від українських журналістів-розслідувачів”.

Гетманцев підкреслив, що після повернення родовищ їх можна передати іноземним інвесторам із країн-партнерів на взаємовигідних умовах, але без жодних пільг і з гарантованою справедливою часткою від вартості видобутих ресурсів, які, бажано, мають перероблятися в Україні.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  НАБУ скерувало до суду справу екскерівника Харківського авіазаводу через збитки в понад 2,3 млн доларів США і пів мільйона євро

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку