Україна

“Хочу к своим”: в Україні запущено проєкт для повернення додому військовополонених з РФ

У ГУР Міноборони України заявили, що це вже третій проєкт, який сприяє поверненню українців додому.

Головне управління розвідки, Служба безпеки України та Секретаріат уповноваженого з прав людини презентували новий проєкт “Хочу к своим”. Мета ініціативи полягає в організації обміну українських колаборантів на українських військовополонених, цивільних заручників, викрадених дітей та російських політичних в’язнів, засуджених за підтримку України, повідомляє “Главком”.

Завдання проєкту

  1. Оприлюднення інформації: першочерговим завданням є оприлюднення даних про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, які співпрацювали з російськими окупаційними силами. Вони дали згоду на обмін і можуть бути використані для повернення українських громадян з російського полону.
  2. Припинення співпраці з ворогом: проєкт надає можливість українським громадянам, які з різних причин співпрацюють з ворогом, припинити цю діяльність на визначених умовах.
  3. Збір інформації: громадяни, які мають інформацію про діяльність ворожих агентів, можуть поділитися нею через проєкт.
  4. Допомога у виїзді до Росії: проєкт також допомагає громадянам, які бажають виїхати до Росії.

Речник СБУ Артем Дехтяренко зазначив, що з початку повномасштабної війни вдалося повернути на батьківщину 3405 українців. З початку вторгнення відкрито понад 7400 кримінальних проваджень щодо колабораціонізму.

“Понад 200 осіб з цього проєкту погодилися опублікувати особисту інформацію, а понад 500 осіб загалом надали українській стороні особисту інформацію, погоджуючись на обмін”, – підкреслив Дехтяренко. Це свідчить про те, що Росія не поспішає повертати своїх громадян, серед яких є і агенти.

Директор департаменту інформаційної політики, комунікації та протокольних заходів Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Тетяна Шелест визнає, що досі не існує чіткого механізму обміну, і багато полонених, зокрема цивільних, залишаються в російських в’язницях з 2014 року. Повернення цивільних громадян до України здійснюватиметься через канал комунікації уповноваженого ВРУ з прав людини з уповноваженим з прав людини Росії.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Роман Малютін офіційно призначений головою "Укртрансгазу" на три роки

На сайті “Хочу к своим” постійно оновлюватиметься база даних про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, які погодилися на обмін. Кожен з них добровільно дав згоду на публікацію своїх даних.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку