ЄС та світ

Існують шанси на завершення війни в Україні у найближчі місяці: Трюдо підтримав рішення Шольца переговорити з Путіним

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підтримав рішення канцлера Німеччини Олафа Шольца особисто зателефонувати Володимиру Путіну, наголосивши, що для завершення війни необхідний певний рівень взаємодії з російським президентом. Про це повідомляє Bloomberg.

Однак цей дзвінок викликав негативну реакцію Президента України Володимира Зеленського, який у відеозверненні підкреслив, що Росія заслуговує на повну ізоляцію. За його словами, дзвінок Шольца був саме тим, чого давно прагнув Путін. Як зазначає Bloomberg, деякі європейські чиновники також висловили незгоду з рішенням канцлера Німеччини, стверджуючи, що це виявляє слабкість і не матиме серйозного впливу на Путіна.

Коли Трюдо запитали про його ставлення до дзвінка Шольца, він зауважив, що відкритий канал зв’язку з Путіним може мати сенс.

“Ми всі розуміємо, наскільки важливо покласти край насильству в Україні та припинити конфлікти у світі. Це потребує певного рівня взаємодії з колегами, з якими ми часто не погоджуємося.

Добре, що навколо цього ведуться обговорення, але рівень довіри, який я відчуваю до Володимира Путіна, ймовірно, зараз перебуває на рекордно низькому рівні”, — наголосив Трюдо в Перу, де відбувався саміт Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.

Трюдо також наголосив на прихильності Канади перемозі України та завершенню конфлікту якомога швидше.

“Можливо, є вікна, в які це може статися в найближчі місяці”, – сказав він, не вдаючись до подробиць.

Крім того, Трюдо зазначив:

“Однак припинення конфлікту на умовах України вимагатиме збереження США на борту, коли до влади прийде адміністрація Дональда Трампа.

Давайте також будемо гранично відвертими: всі союзники у світі не зможуть замінити повну відмову від підтримки України з боку Сполучених Штатів”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Влада Китаю обмежує виїзд з країни ключовим співробітникам DeepSeek

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку