IT-коаліція залучила на підтримку України 1,1 млрд євро

За два роки з моменту створення країни IT-коаліції залучили для України допомогу на суму 1,1 мільярда євро. Про це стало відомо під час зустрічі учасників ініціативи в Таллінні, де обговорювали подальші технічні потреби Сил оборони. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
У 2024–2025 роках партнери надали допомогу як у фінансовому, так і в матеріальному вигляді на загальну суму 1,1 мільярда євро. Закупівлі в межах IT-коаліції координуються Агентством НАТО з підтримки та постачання (NSPA).
«Ми по-справжньому пишаємося тим, що спільними зусиллями нам уже вдалося залучити майже мільярд євро на підтримку Міністерства оборони України та Збройних сил у сферах зв’язку та технологій. Особливо вагомий внесок зробили Німеччина, Сполучені Штати та Швеція. Основне завдання зараз – не лише передача вже наданої допомоги на поле бою, а й реалізація решти зобов’язань, а також вирішення критичних потреб, які сьогодні докладно озвучили українські представники», – заявила заступниця міністра оборони Естонії Туулі Дунетон,
Протягом поточного року Україна вже отримала три партії допомоги від IT-коаліції на суми 3,3 мільйона євро, 7,5 мільйона євро та майже 2 мільйони євро.
«Наші партнери розуміють нагальність технологічних потреб та допомагають створювати й масштабувати проєкти, які роблять українське військо швидше та ефективніше. Завдяки їхнім внескам ми розбудовуємо цифрові спроможності Сил оборони. Підсилюємо реєстр Оберіг та наші застосунки Резерв+ і Армія+. Забезпечуємо підрозділи надійним зв’язком, масштабуємо використання бойової системи DELTA. Ми вдячні IT-коаліції за постійну та непохитну підтримку», – зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
IT-коаліція є частиною коаліційних ініціатив у рамках Контактної групи з питань оборони України, відомої як «формат Рамштайн». Її діяльність спрямована на підтримку Збройних сил України та Міністерства оборони у сферах ІТ, зв’язку та кібербезпеки.
До складу коаліції наразі входять Бельгія, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Сполучене Королівство, Фінляндія, Швеція та Японія. Країни-лідери ініціативи — Естонія та Люксембург.