Кабмін не підтримав призначення Цивінського директором БЕБ

Кабінет Міністрів України не підтримав призначення Олександра Цивінського на посаду директора Бюро економічної безпеки (БЕБ) та звернувся до конкурсної комісії з проханням повторно подати кандидатури.
Під час чергового засідання уряд розглянув подання Комісії з добору директора БЕБ. Раніше переможцем конкурсу було визнано Олександра Цивінського. Уряд вивчив додаткові матеріали, надані, зокрема, Службою безпеки України. Ці документи стосувалися питань національної безпеки та містили відповідні висновки.
“За результатами всебічного розгляду поданих матеріалів та з урахуванням безпекової складової, члени Кабінету Міністрів України одноголосно прийняли рішення звернутися до Комісії з добору Директора Бюро економічної безпеки України з пропозицією повторно подати не більше двох кандидатур”, — йдеться у повідомленні пресслужби Кабміну.
Уряд наголосив, що такі кандидатури “повинні відповідати всім встановленим критеріям”, включно з вимогами щодо безпеки. У Кабміні також підкреслили, що ухвалене рішення відповідає положенням Закону України “Про Бюро економічної безпеки”.
Олександр Цивінський — керівник третього підрозділу детективів Другого головного підрозділу детективів НАБУ. Працював в органах внутрішніх справ, був одним із перших 70 детективів новоствореного Національного антикорупційного бюро. У своїй анкеті зазначив, що не є членом жодної політичної партії. Цивінський очолював операцію “Чисте місто”.
Нагадаємо, 6 лютого НАБУ та САП провели операцію “Чисте місто” для викриття київських посадовців, причетних до корупційних схем у сфері землекористування та бюджету. Слідство встановило, що учасники схеми визначали привабливі земельні ділянки та реєстрували право власності на неіснуючі споруди від імені підконтрольних осіб. Надалі до міської ради подавали заяви на оформлення прав власності на ці ділянки нібито для обслуговування споруд, що дозволяло обходити процедуру торгів.
24 червня Олександр Цивінський став переможцем конкурсу на посаду директора БЕБ. Подання на його призначення було внесено до Кабміну 30 червня. Відповідно до закону, уряд мав 10 днів для ухвалення рішення. Того ж дня посли країн Групи семи привітали черговий крок у процесі відбору голови БЕБ. У своїй заяві вони підкреслили, що прозорий процес за участі міжнародних і українських представників є ключовим, а реформа БЕБ має важливе значення для покращення бізнес-клімату в Україні.