Україна

Кабмін почав розробляти Стратегію зайнятості населення

Кабінет Міністрів України розпочав розробку комплексної Стратегії зайнятості населення. Вона має стати відповіддю на головні виклики сучасного ринку праці: трансформацію економіки, наслідки війни, старіння населення та вплив цифрових технологій. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Відновлення ринку праці є одним із ключових завдань Уряду. Ми маємо значний потенціал серед ветеранів, жінок, молоді, людей з інвалідністю, яких необхідно активно залучати до ринку праці. Для цього ми розпочали розробку Стратегії зайнятості населення, яка орієнтована не лише на оновлення правового поля, але й на зниження безробіття, боротьбу з неформальною зайнятістю та зміцнення соціального захисту», – заявила Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України.

За прогнозами Національного банку, у 2025 році рівень безробіття в Україні може сягнути 10,9%. Протягом 2024 року в центрах зайнятості зареєструвалися 389 тисяч людей, однак, як зауважують фахівці, фактична кількість безробітних значно більша. Тетяна Бережна підкреслила, що відновлення ринку праці є ключовим завданням уряду. Особливу увагу планується приділити залученню до економічної активності ветеранів, жінок, молоді та осіб з інвалідністю.

Майбутня стратегія передбачає створення нових робочих місць шляхом розвитку малого і середнього бізнесу, залучення інвестицій та підтримки соціального підприємництва. Вона також включатиме механізми професійної переорієнтації, що дозволить людям здобувати нові навички відповідно до актуальних потреб ринку.

Особлива увага приділяється інклюзивності: стратегія передбачає впровадження гнучких і дистанційних форм праці, які сприятимуть залученню до економічної активності молоді, жінок, ветеранів і людей з інвалідністю. Крім того, планується реформування державної служби зайнятості, включаючи цифровізацію послуг, оновлення трудового законодавства й забезпечення прозорої взаємодії між службами зайнятості та роботодавцями.

Розробка документа фінансується урядом Німеччини за сприяння Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у рамках ініціативи «REYOIN – Сприяння соціально-економічній інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, внутрішньо переміщених осіб та населення приймаючих громад в Україні».

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні запрацював портал DI UKRAINE для просування відмови від інституційних закладів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку