Україна

Кабмін прийняв постанову про посилення цивільного захисту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив нову постанову, спрямовану на посилення системи цивільного захисту. Проєкт постанови, розроблений Міністерством внутрішніх справ та Державною службою з надзвичайних ситуацій, вносить зміни до низки чинних нормативних актів для реалізації положень Закону України у сфері цивільного захисту.

Основні зміни передбачають розширення можливостей для створення та оновлення фонду захисних споруд цивільного захисту. Тепер органи державної влади, місцевого самоврядування, бізнес та інші організації зможуть активно долучатися до створення та підтримки таких споруд, забезпечуючи надійний захист як у мирний час, так і під час надзвичайних ситуацій.

Постанова також встановлює порядок розміщення та сертифікації первинних (мобільних) укриттів у місцях масового скупчення людей, а також визначає процедуру їх включення або виключення з фонду захисних споруд. Це дозволить швидко розгортати та використовувати укриття для забезпечення безпеки населення в умовах загрози.

Крім того, документ відкриває можливість адаптації вже існуючих об’єктів різного призначення під захисні споруди цивільного захисту шляхом технічної інвентаризації та реконструкції. Це сприятиме ефективнішому використанню інфраструктури для захисту населення.

Окремо врегульовано порядок будівництва та реконструкції захисних споруд, які були введені в експлуатацію до 2023 року, з урахуванням можливих технічних або економічних обмежень. Передбачено також процедуру проведення комплексних, контрольних та позапланових обстежень об’єктів фонду захисних споруд.

Впровадження цієї постанови дозволить ефективно реалізувати положення Закону України № 3441-IX від 8 листопада 2023 року, зміцнивши систему цивільного захисту в Україні та створивши надійний захист для громадян у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В "Укрзалізниці" стався масштабний технічний збій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку