Україна

Кабмін призначив Уповноваженою із захисту державної мови Олену Івановську

Кабінет Міністрів під час відкритого голосування призначив Олену Івановську на посаду Уповноваженої із захисту державної мови. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Олена Івановська — докторка філологічних наук, професорка та викладачка Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вона працює на кафедрі фольклористики, де читає курси, присвячені фольклорному аспекту звичаєвого права, методиці викладання фольклору та суб’єктно-образній системі української усної творчості.

Науковий доробок Івановської охоплює близько 100 публікацій, серед яких — 17 науково-методичних праць, навчальні посібники, підручники та освітні програми. Частина її робіт присвячена темі захисту української мови. Її кандидатуру було внесено Уповноваженим з прав людини Дмитром Лубінцем.

Уповноважений із захисту державної мови, або мовний омбудсмен, забезпечує дотримання статусу української мови як державної та захист прав громадян на її вживання в усіх сферах життя. До його повноважень входить контроль за виконанням мовного законодавства органами влади, розгляд скарг про його порушення, складання адміністративних протоколів та накладення штрафів. Також омбудсмен веде діалог із владою для імплементації законодавства й інформує суспільство про значення української мови.

З 8 липня 2020 року цю посаду обіймав Тарас Кремінь — політик і науковець, один зі співавторів закону про функціонування української мови як державної. Призначення нового мовного омбудсмена викликало резонанс серед представників культури.

19 червня на “Порталі мовної політики” з’явилося відкрите звернення з закликом залишити Тараса Кременя на посаді. Документ підписали письменники Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Ярина Чорногуз, акторки Ада Роговцева, Ірма Вітовська, Наталя Сумська, Римма Зюбіна, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та інші діячі.

Сам Кремінь у червні заявив, що вважає кандидатів, поданих на конкурс, такими, що не відповідають вимогам до посади через відсутність досвіду правозахисної діяльності та захисту державної мови. Попри це, уряд звільнив Тараса Кременя 2 липня у зв’язку із завершенням строку його повноважень. Рішення набрало чинності 8 липня.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Зеленський підписав закон щодо скасування Господарського кодексу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку