Кабмін визнав могилу цадика Нахмана в Умані пам’яткою національного значення

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про зміну статусу пам’ятки місцевого значення “Могила цадика Нахмана” в Умані, Черкаська область. Відтепер це місце, куди щороку приїжджають хасиди з різних куточків світу, має статус пам’ятки національного значення. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
“Змінено категорію пам’ятки місцевого значення “Визначне місце “Могила цадика Нахмана”, розташованої по вул. Григорія Косинки, 1, у місті Умані Черкаської області, на категорію пам’ятки національного значення за видом історії”, – зазначив Мельничук.
Цадик Нахман вважається засновником брацлавського хасидизму. Наприкінці життя він оселився в Умані, де й був похований 16 жовтня 1810 року. Його могила відтоді стала об’єктом паломництва, особливо під час святкування Рош га-Шана — єврейського Нового року, який традиційно припадає на вересень.
У 1920-х роках ця традиція була перервана. Під час Другої світової війни могила була знищена, а в післявоєнний період на її місці звели житлові будинки. Окремі послідовники намагалися знайти й облаштувати залишки поховання. Лише в 1980-х роках традицію відвідування святині було відновлено, і відтоді паломництва тривають щороку. У 2025 році святкування Рош га-Шана розпочнеться 25 вересня й триватиме до 27 вересня.