Україна

Кабмін затвердив нові рішення для стимулювання розвитку розподіленої генерації

Серед ухвалених рішень - Національний план дій з розвитку відновлюваної енергетики до 2030 року та план заходів для його реалізації.

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України було ухвалено три ключові рішення, спрямовані на стимулювання розвитку розподіленої генерації.

Зокрема, затверджено Національний план дій з розвитку відновлюваної енергетики до 2030 року та відповідний план заходів для його реалізації. Цей документ є доповненням до Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) і визначає стратегії розвитку відновлюваної енергетики за різними секторами до 2030 року, враховуючи політики та заходи, визначені НПЕК, пише Урядовий портал.

Згідно з Планом, частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у загальному кінцевому споживанні енергії досягне 27% до 2030 року. Зокрема, у системах теплопостачання та холодопостачання ця частка становитиме 33%, у виробництві електроенергії — 29%, а у транспортному секторі — 17%.

Крім того, уряд ухвалив рішення про встановлення додаткової річної квоти підтримки для суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію з альтернативних джерел енергії на 2024 рік, а також затвердив графік проведення пілотних аукціонів з розподілу квот підтримки. Аукціони з розподілу квот є поширеним механізмом стимулювання розвитку ВДЕ на конкурентних засадах.

Додаткова річна квота підтримки визначена на рівні 110 МВт, з яких 11 МВт призначено для сонячних електростанцій (СЕС), 88 МВт — для вітрових електростанцій (ВЕС), і ще 11 МВт — для інших альтернативних джерел енергії. Пілотні аукціони планується провести у жовтні-листопаді цього року, а перші об’єкти, що будуть введені в експлуатацію за їхніми результатами, розпочнуть постачання електроенергії до мережі у 2025 році.

Також Уряд затвердив умови проведення конкурсу на будівництво генеруючих потужностей та реалізацію заходів з управління попитом, що дозволить збільшити обсяги генерації в енергосистемі. Конкурс передбачає будівництво об’єктів потужністю від 5 МВт до 80 МВт, із загальною потужністю конкурсу 700 МВт. Всі відповідні об’єкти мають бути введені в експлуатацію до кінця 2027 року.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Верховна Рада звільнила Безуглу з посади заступниці комітету нацбезпеки та оборони

 

Кабмін затвердив нові рішення для стимулювання розвитку розподіленої генерації
Фото: kmu.gov.ua
Кабмін затвердив нові рішення для стимулювання розвитку розподіленої генерації
Фото: kmu.gov.ua
Кабмін затвердив нові рішення для стимулювання розвитку розподіленої генерації
Фото: kmu.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку