Кабмін змінив порядок знищення неякісної гуманітарної допомоги

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги. Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.
У міністерстві зазначають, що частина гуманітарних вантажів, які надійшли до України після початку повномасштабного вторгнення Росії, вже втратила свою якість або стала непридатною до використання. Це стало наслідком неналежних умов зберігання, пошкоджень під час транспортування, закінчення терміну придатності чи інших обставин.
Попередня редакція порядку не враховувала специфіку, пов’язану з умовами воєнного стану, через що процедура знищення таких товарів була вкрай ускладненою або взагалі неможливою.
Згідно з новими змінами, рішення про знищення тепер ухвалюють місцеві органи виконавчої влади — Київська міська та обласні державні (військові) адміністрації. До складу спеціальної комісії, що контролює процес знищення неякісної гуманітарної допомоги, додатково включають представників територіальних органів Національної поліції, Державної податкової служби та Держпродспоживслужби.
Процес знищення здійснюватиметься підприємствами, які мають дозвіл на управління відходами, а у випадку роботи з небезпечними відходами — відповідну ліцензію. Усі дії мають відповідати вимогам чинного законодавства. Після завершення процедури складається акт за новою формою (додаток 2), який підписують усі сторони. Цей документ потім завантажується отримувачем до Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги (АС ГД).
Водночас оновлений порядок не поширюється на лікарські засоби, медичні вироби та обладнання, отримані організаціями, які уповноважені Міністерством охорони здоров’я.