ЄС та світ

Канада ініціювала конфіскацію найбільшого у світі транспортного літака РФ

Найбільший у світі російський вантажний літак Ан-124, який уже третій рік знаходиться на території аеропорту Торонто, буде конфіскований. Про це заявила пресслужба Міністерства закордонних справ Канади, повідомляє Insauga.

Справа щодо конфіскації російського літака перебуває на розгляді у Верховному суді провінції Онтаріо.

“Генпрокурор Канади 18 березня 2025 року подав заяву до Верховного суду Онтаріо про конфіскацію майна”, — повідомив представник відомства.

Ан-124 — один із 26 літаків цього типу у світі. Його висота сягає семи поверхів, а довжина — майже як футбольне поле. Вартість будівництва аналогічного літака становить близько 300 мільйонів доларів. Повітряне судно належить приватній російській вантажній авіакомпанії “Волга-Днепр” і після початку війни Росії проти України доставляло до Канади з Китаю великі партії тест-систем для виявлення коронавірусу. Після закриття повітряного простору Канади для російських авіакомпаній 27 лютого 2022 року літак залишився в країні й не зміг вилетіти.

8 червня 2023 року влада Канади заарештувала цей літак і заявила про намір передати його Україні. Колишній Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив Президентові України Володимиру Зеленському, що той невдовзі отримає цей літак, і що Росія “більше ніколи не зможе його повернути”.

Щоб юридично забезпечити передачу літака, уряд Канади уточнив ордер на арешт, внісши до нього не державу Росія, а компанію “Волга-Днепр” та Сбербанк. Це має спростити процедуру конфіскації. У заяві уряду зазначалося, що вживаються серйозні заходи, щоб “майно було остаточно конфісковане”.

Авіакомпанія “Волга-Днепр”, яка є власником літака, не погодилася з конфіскацією і наприкінці 2023 року подала позов до суду Оттави. Юридичне протистояння триває: компанія намагається довести, що санкції Канади проти її активів є неправомірними. У серпні минулого року “Волга-Днепр” подала позов проти уряду Канади на суму 100 мільйонів доларів. В обґрунтуванні компанія послалася на двосторонню інвестиційну угоду між СРСР і Канадою 1989 року, яка не передбачає конфіскацію майна.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Маск шукає людей, які готові працювати понад 80 годин на тиждень

Швидко залишити Канаду літак не зможе — після тривалого простою на злітно-посадковій смузі йому потрібне серйозне технічне обслуговування, щоб відновити льотну придатність. Крім того, адміністрація аеропорту Торонто очікує сплати значної суми за зберігання літака.

Засновник “Волга-Днепр”, бізнесмен Олексій Ісайкін, після початку війни потрапив під санкції США, Канади й Великої Британії. У 1990-х роках колишній військовий економіст створив компанію з вантажними літаками Ан-124-100, чим сприяв збереженню їхньої популярності на світовому ринку.

До повномасштабної війни з Україною компанія була одним із лідерів у сфері перевезення великогабаритних вантажів. Після 2022 року власниками компанії стали її топменеджери — Ігор Аксенов, Валерій Габрієль, Сергій Дьячков та Вільдан Зіннуров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку