ЄС та світ

Керівника апарату міністра оборони США звільнять після витоку даних у Signal 

Керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета — Джо Каспера — звільнять у зв’язку зі скандалом довкола витоку конфіденційної інформації, що стався в зашифрованому месенджері Signal. Про це повідомляє Politico, яке посилається на неназваного високопосадовця Білого дому. За даними журналістів, Каспер залишить свою посаду вже найближчими днями, однак він не залишить Пентагон остаточно — йому готують інше місце в структурі оборонного відомства.

Витік даних став причиною значних кадрових змін у команді міністра. Тимчасово усунені від роботи або відправлені у відпустку кілька ключових посадовців, зокрема радник Піта Гегсета Ден Колдуелл, заступник начальника штабу Дарін Сельнік і керівник апарату заступника міністра оборони Колін Керролл. За інформацією Politico, останні двоє готують судовий позов через своє усунення.

Нагадаємо, скандал розгорівся після того, як 11 березня головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг випадково отримав запрошення приєднатися до внутрішнього чату в Signal. Запросив його радник із національної безпеки Майкл Волц, який, очевидно, переплутав контакти. Таким чином журналіст опинився в чаті «Houthi PC small group», де високопосадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали деталі майбутніх ударів по Ємену, зокрема конкретні цілі, типи озброєнь і хронологію атак.

15 березня, в день ударів, сам міністр оборони Піт Гегсет надіслав у чат повідомлення з оперативною інформацією. Це підтвердило журналісту, що він потрапив у справжній канал внутрішнього зв’язку в адміністрації.

Після інциденту юристи The Atlantic заявили, що дії радника Волца можуть порушувати федеральні норми поводження з чутливою оборонною інформацією.

Скандал отримав широкий резонанс. Демократичні конгресмени закликали провести офіційні слухання в Конгресі, а неурядова організація American Oversight подала позов до федерального суду у Вашингтоні проти п’яти високопосадовців адміністрації Трампа. Серед відповідачів — міністр оборони Піт Гегсет, директорка національної розвідки Тульсі Габбард, директор ЦРУ Джон Реткілфф, міністр фінансів Скотт Бессент і державний секретар Марко Рубіо. До справи також залучено Національне управління архівів і документації США.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Сьогодні в США обирають президента: вирішальний день, який змінить майбутнє України

На цьому тлі кадрові зміни в Пентагоні стали першим кроком у спробі владнати скандал і знизити ризики подальших витоків критично важливої інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку