Кількість нових вакансій у Великій Британії зменшилася на 30% після запуску ChatGPT

Кількість вакансій початкового рівня у Великій Британії скоротилася майже на третину від моменту запуску ChatGPT, оскільки компанії дедалі частіше використовують штучний інтелект для оптимізації та зменшення кількості працівників. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження сайту з пошуку роботи Adzuna.
Вакансії для випускників, стажистів, практикантів та на молодші посади без вимог до диплома зменшилися на 32% з листопада 2022 року, коли було запущено чат-бот на базі ШІ. Частка таких вакансій на ринку праці Великої Британії знизилася з 28,9% до 25%.
“Цифри від Adzuna слідують за окремим попередженням від її конкурентного сайту пошуку роботи Indeed, який минулого тижня повідомив, що випускники університетів стикаються з найскладнішим ринком праці з 2018 року. Він виявив, що кількість вакансій для недавніх випускників впала на 33% у середині червня в порівнянні з тим же періодом минулого року”, — йдеться у повідомленні.
Компанії все активніше звертаються до штучного інтелекту як інструменту підвищення продуктивності та одночасного скорочення персоналу. Керівник компанії Anthropic Даріо Амодеї, яка розробляє ШІ вартістю 61 мільярд доларів, попередив, що технологія може знищити половину всіх початкових офісних робочих місць протягом наступних п’яти років і спричинити зростання безробіття на 10–20%.
Великі компанії все частіше передають ШІ завдання, які раніше виконували люди. Зокрема, Klarna повідомила, що її система ШІ тепер обробляє дві третини всіх запитів до служби підтримки. Компанія IBM зазначила, що використовує агентів ШІ для виконання функцій сотень співробітників відділу кадрів, хоча водночас розширила найм програмістів і продавців.
Водночас Інститут Тоні Блера зазначає, що втрати у приватному секторі можуть бути компенсовані створенням нових посад завдяки ШІ. Згідно з останнім звітом консалтингової компанії PwC, працівники, які володіють навичками в галузі штучного інтелекту, у 2023 році заробляли на 56% більше, ніж ті, хто таких навичок не має, тоді як роком раніше ця різниця становила 25%.