ЄС та світ

Конгресмени звернулися до Байдена з проханням дозволити Польщі збивати ракети РФ над Україною

Лідери Гельсінської комісії США від обох партій звернулися до президента Джо Байдена із закликом дозволити Польщі допомогти Україні у перехопленні російських ракет. Про це йдеться у листі конгресменів, текст якого отримало видання Hill.

Конгресмени Джо Вілсон (республіканець) та Стів Коен (демократ) звернулися до Байдена з проханням надати Польщі повноваження «перехоплювати та знешкоджувати ракети над Україною, зокрема ті, що можуть загрожувати польському повітряному простору».

Політики нагадали про трагічний інцидент у листопаді 2022 року, коли внаслідок російських повітряних атак загинули двоє польських фермерів.

У листі Вілсон і Коен підкреслили, що Росія продовжує загострювати ситуацію, проводячи гібридну війну, атакуючи критичну інфраструктуру та порушуючи повітряний простір. На їхню думку, надання Польщі дозволу збивати ракети над Україною є необхідним кроком як для підтримки Києва, так і для захисту кордонів НАТО.

Раніше польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський заявляв, що Польща та інші сусідні з Україною країни мають право збивати російські ракети та дрони ще до входу в їхній повітряний простір.

Водночас Президент України Володимир Зеленський зазначав, що союзники України могли б вживати подібних заходів, як на Близькому Сході, щоб перехоплювати ракети й дрони, але поки що не готові до такого кроку.

Це не перший заклик Зеленського до союзників НАТО допомогти Україні із захистом її повітряного простору. У квітні він порівнював ситуацію з атакою на Ізраїль з боку Ірану, підкреслюючи, що союзники мають вирішити, “чи є цінність життя однаковою в різних регіонах”. Водночас Пентагон заявив, що ситуація в Україні значно відрізняється від ізраїльської, і збиття ракет з території Польщі або Румунії може втягнути США в російсько-український конфлікт.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Світові ціни на нафту суттєво зросли після рішення Байдена про вихід з президентської кампанії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку