Країни Балтії стурбовані завершенням війни в Україні: Financial Times

Естонія, Латвія та Литва висловлюють стурбованість з приводу того, що припинення війни в Україні може не зменшити, а навпаки — різко підвищити рівень загрози для безпеки балтійського регіону. Financial Times повідомляє, що міністри оборони трьох країн попереджають: Росія не зупиниться на Україні та використає період після припинення вогню для перегрупування, переозброєння та посилення військової присутності вздовж північно-східного флангу НАТО.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у коментарі FT заявив, що Росія швидко зробить перерозподіл своїх сил після завершення активних бойових дій в Україні. За його словами, це призведе до різкого зростання військової напруги поблизу кордонів країн Балтії.
“Ми всі розуміємо: як тільки війна в Україні буде зупинена, Росія дуже швидко перегрупує свої сили. Це означатиме, що рівень загрози різко зросте”, — зазначив Певкур.
Схожу позицію висловила й міністерка оборони Литви Довіле Шакалене під час нещодавнього візиту до Великої Британії. Вона наголосила, що не варто тішити себе ілюзіями — Росія не припинить агресивної політики після України, а, навпаки, прискорить нарощування свого воєнного потенціалу. За її словами, Москва вже має величезну армію з бойовим досвідом, і ця армія лише зростатиме.
Певкур вважає, що з приблизно 600 тисяч російських військовослужбовців, які наразі перебувають на території України, близько половини — до 300 тисяч — можуть бути перекинуті до інших регіонів. При цьому він зазначає, що більшість із них не повернуться до звичайного цивільного життя, оскільки зарплата в армії у 5–10 разів вища за ту, яку вони могли б отримувати вдома.
Країни Балтії особливо непокоять масштабні спільні російсько-білоруські навчання “Захід”, які заплановані на осінь і проходитимуть у безпосередній близькості до їхніх кордонів. Ці навчання, за повідомленням FT, моделюють військовий конфлікт із НАТО та включають участь десятків тисяч військових, танків, авіації та артилерії.
Водночас країни східного флангу НАТО — зокрема Польща та Румунія — відмовляються від ідеї перекидання своїх військ в Україну задля формування миротворчих місій, заявляючи, що це створить прогалини в їхній власній обороні.
“Ми не можемо наражати на небезпеку східний фланг НАТО. Ми не можемо потрапити в пастку, коли наші війська будуть закріплені в Україні, а наша власна безпека залишиться незахищеною”, — підсумував естонський міністр.