Кравченко ухвалив рішення відправити на дисциплінарну комісію майже 350 прокурорів з інвалідністю

Генеральний прокурор Руслан Кравченко ухвалив рішення направити майже 350 прокурорів зі статусом особи з інвалідністю на розгляд Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).
Кравченко зазначив, що питання прокурорів з інвалідністю стало предметом широкої суспільної уваги та досі не було врегульоване, попри те, що минуло дев’ять місяців. Він підкреслив, що закон не надає йому повноважень одноосібно звільняти прокурорів, навіть у випадках масового отримання статусу інвалідності.
“Звільнення прокурорів, за вказаних обставин, відбуваються на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням. Я їх задовольнив. Сьогодні я ухвалив рішення, в межах своїх повноважень, що всі прокурори з інвалідністю будуть скеровані на розгляд КДКП”, — наголосив він.
Водночас за словами Кравченка, 136 прокурорів не направлятимуться на розгляд КДКП. Це особи, які мають:
- інвалідність з дитинства,
- серйозні незворотні втрати здоров’я,
- онкологічні захворювання,
- статус інвалідів війни.
Таким чином, до дисциплінарної комісії буде скеровано 348 прокурорів.
“Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено. При цьому, встановлені факти недоброчесності, не повинні ставити “хрест” на авторитеті всіх прокурорів, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу. Відновлення довіри — це шлях, який має пройти кожен”, — підкреслив генпрокурор.
Нагадаємо, скандал навколо масового оформлення прокурорами статусу інвалідності набув розголосу 16 жовтня 2024 року, коли головний редактор видання “Цензор. Нет” Юрій Бутусов оприлюднив розслідування.
У ньому зазначалося, що 49 прокурорів Хмельницької області отримали статус інвалідності, а до цього, за словами журналіста, можуть бути причетні колишня очільниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа та її син Олександр Крупа, який керував місцевим Пенсійним фондом.