Кремль побоюється українських ударів далекобійною зброєю: ISW

Кремль намагається вплинути на західні дискусії стосовно дозволу Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по військових об’єктах на території Росії. Це свідчить про глибоку стурбованість російської влади щодо можливих наслідків таких атак для їхніх наступальних операцій в Україні. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
За словами аналітиків ISW, навіть кілька успішних українських ударів на великій відстані можуть суттєво вплинути на російську логістику, змусивши перемістити склади боєприпасів далі від лінії фронту та поза досяжністю західної зброї. Це створить додаткові труднощі для постачання військових ресурсів на передову, ускладнюючи російські операції поблизу України.
У звіті нагадують, як влітку 2022 року українські війська завдали ударів із систем HIMARS по окупованих територіях, що змусило російські сили розосередити свої склади боєприпасів, погіршивши ефективність їхньої логістики.
Аналітики зазначають, що російська влада занепокоєна тим, що віддалення складів і важливих об’єктів від лінії фронту може негативно вплинути на їхні наступальні дії. З цієї причини Кремль докладає значних зусиль, щоб перешкодити Заходу надати Україні дозвіл на використання далекобійної зброї.
На думку ISW, надання Україні дозволу на удари по військових об’єктах у Росії може мати більше переваг, ніж вважають деякі західні політики, адже ризик російської відплати не перевищує потенційні вигоди від такої підтримки. Кремль і раніше вів приховані операції проти західних країн, ще до обговорення використання західної зброї в Україні, і, ймовірно, продовжуватиме їх незалежно від того, яке рішення ухвалить Захід.
Раніше Президент України Володимир Зеленський наголосив, що для ефективного використання далекобійної зброї по військових об’єктах у Росії Україні потрібен дозвіл від чотирьох країн — Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції та Німеччини. Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі додав, що рішення щодо скасування обмежень для України може бути ухвалене до початку зими.