Китай активно збільшує золоті резерви

Китайські інвестори активно нарощують вкладення у біржові інвестиційні фонди (ETF), пов’язані з золотом. Згідно зі звітом Світової ради із золота, протягом першого кварталу 2025 року вони інвестували в такі фонди 2,3 мільярда доларів, що дозволило збільшити сукупні запаси золота на 23 тонни. Про це повідомляє SCMP.
Цей інвестиційний сплеск підняв загальну вартість активів під управлінням китайських ETF до 101 мільярда юанів, а обсяг золота в них — до рекордних 138 тонн. Крім того, купівлі золотих злитків і монет у Китаї сягнули 124 тонн, що становить 38% світового попиту, тоді як частка ETF в глобальних інвестиціях у золото — 10%.
Аналітики пояснюють це зростання попиту побоюваннями щодо девальвації юаня на тлі загострення торговельного конфлікту зі США. Після того як президент Дональд Трамп на початку квітня підвищив мита на китайський імпорт понад 100%, курс офшорного юаня впав до історичного мінімуму — 7,4290 за долар США.
Додатковий тиск на економіку створює подальше ускладнення торговельних відносин. Деякі китайські товари нині обкладаються митами до 245%, а Європейський Союз запровадив тарифи до 66,7% на окрему будівельну техніку з Китаю.
У відповідь на нестабільність Народний банк Китаю також збільшує золоті резерви. Станом на кінець березня центральний банк володів 2292 тоннами золота, що становить 6,5% від загального обсягу валютних резервів країни — найвищий показник в історії.
Наразі китайські інвестори не лише утримуються від нових вкладень в американські фонди, а й намагаються уникнути участі в інвестиційних проєктах із компаніями США, навіть якщо управлінням займаються іноземні приватні інвестфонди. У деяких випадках китайські фонди відкликають заплановані інвестиції, якщо фінальні домовленості ще не укладено.