ЄС та світ

Китай і США погодили торговельну угоду

США і Китай погодили торговельну угоду, домовившись про скасування митних тарифів і експортних обмежень Пекіна для рідкісноземельних металів. Водночас загальний прогрес залишається обмеженим, повідомляє Reuters.

За словами міністра торгівлі США Говарда Лутніка, за підсумками переговорів у Лондоні 10 червня документ конкретизує домовленості, досягнуті в червні у Женеві, які передбачають послаблення взаємних тарифів, що перевищили 100%.

Проте реалізація женевських домовленостей ускладнилася через обмеження з боку Пекіна на експорт критично важливих мінералів. Це призвело до введення Вашингтоном обмежень на експорт технологічної продукції до Китаю. Лутнік повідомив, що в межах досягнутої в Лондоні угоди США погодилися на часткове скасування введених у відповідь обмежень, однак деталі наразі не розголошуються.

Він зазначив, що узгоджений у Лондоні рамковий документ буде передано на затвердження лідерам обох держав. У разі схвалення президентом США Дональдом Трампом та головою КНР Сі Цзіньпіном сторони перейдуть до реалізації рамкової угоди.

Заступник міністра торгівлі Китаю Лі Ченган також підтвердив досягнення принципової домовленості щодо впровадження рішень, які були узгоджені лідерами держав у телефонній розмові 5 червня та під час переговорів у Женеві.

Попри позитивний сигнал для ринків, експерти зазначають, що ця угода не вирішує стратегічні розбіжності між сторонами, зокрема щодо односторонніх тарифів Дональда Трампа та давніх скарг США на державну, експортноорієнтовану модель економіки Китаю.

Старший директор Центру геоекономіки Atlantic Council у Вашингтоні Джош Ліпскі зазначив, що сторони залишили Женеву з принципово різними поглядами на умови цієї угоди, і що їм потрібно було конкретизувати необхідні дії.

Ліпскі зазначив, що сторони мають час до 10 серпня для узгодження більш комплексної угоди щодо зниження торговельної напруги, інакше тарифні ставки знову зростуть: з близько 30% до 145% з американського боку і з 10% до 125% з китайського. Аналітики підкреслюють, що досягнення рамкової угоди знижує ризики подальшої ескалації торговельної війни, проте її успішна реалізація залежатиме від політичної волі лідерів обох країн.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Макрон планує заборонити у Франції соцмережі для дітей до 15 років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку