ЄС та світ

Китай оприлюднив дорожню карту досліджень глибокого космосу та пошуку позаземного життя

Згідно з нещодавно оприлюдненою дорожньою картою, Китай формує довгострокову стратегію дослідження глибокого космосу, з акцентом на вивчення придатності інших планет для життя та пошук позаземних форм існування. Про це повідомляє SpaceNews.

Слайд під назвою “Придатність для проживання та пошук позаземного життя — напрямок майбутнього розвитку вивчення планети в Китаї”, оприлюднений у китайських соцмережах Лабораторією глибокого космосу (DSEL), демонструє перелік запланованих і потенційних місій з акцентом на астробіологію. DSEL — національного рівня дослідницька установа під егідою Китайського національного космічного управління (CNSA).

Серед найближчих завдань — місія Tianwen-3 з поверненням зразків ґрунту з Марса. Її запуск заплановано на кінець 2028 року, і серед головних цілей — виявлення ознак минулого або поточного життя на планеті.

У 2029 році має стартувати місія Tianwen-4, яка прямуватиме до Юпітера й виведе апарат на орбіту супутника Каллісто. Близько 2030 року планується створення лабораторного пристрою для моделювання умов на потенційно придатних для життя планетах.

Ще однією амбітною ціллю є місія 2033 року — повернення зразків атмосфери Венери для вивчення її мікросередовища. Вона була анонсована в першій довгостроковій космічній науковій стратегії Китаю, опублікованій у жовтні 2024 року.

До 2038 року Китай планує побудувати дослідницьку станцію на Марсі, яка зосередиться на використанні місцевих ресурсів і тривалих екологічних та біологічних дослідженнях. Водночас немає свідчень, що станція буде облаштована для екіпажу. Паралельно триває розробка Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS), яку спочатку планують зробити повністю роботизованою з використанням багатьох запусків.

У 2039 році Китай планує запустити ядерну місію до Нептуна для вивчення його кілець, атмосфери та супутника Тритона. Основна мета — оцінити потенціал Нептунової системи щодо умов для життя та вивчити можливість існування океанічних світів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Азербайджан отримав докази, що його літак збили росіяни

Попри те, що раніше з’являлися пропозиції місій на крижані планети-гіганти, наразі немає підтверджень про офіційне затвердження таких ініціатив. Окремо Китай працює над запуском обсерваторії “Земля 2.0”, запланованим на 2028 рік. Ця місія має на меті здійснити прорив у пошуках планет, подібних до Землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку