ЄС та світ

Китай відмовляється від плану використання ШІ у військових цілях

Близько 60 країн, серед яких США, підтримали новий “план дій” щодо відповідального використання штучного інтелекту (ШІ) у військовій сфері, представлений на саміті в Південній Кореї. Проте близько 30 держав, включаючи Китай, утрималися від підписання цього документа, хоч і взяли участь у заході. Про це повідомляє DW.

Документ визначає керівні принципи, які акцентують на тому, що використання ШІ у військовій сфері повинно бути “етичним та орієнтованим на людину”. Він також наголошує на важливості оцінки ризиків і збереження людського контролю над застосуванням штучного інтелекту.

“Необхідно зберігати відповідну участь людини в розробці, розгортанні та використанні ШІ у військовій сфері, включаючи відповідні заходи, що стосуються людського судження та контролю над застосуванням сили”, — йдеться в документі.

Саміт у Сеулі був скликаний для обговорення актуальних питань, таких як використання Україною дронів із підтримкою ШІ. Серед іншого, було обговорено важливість запобігання застосуванню ШІ для розповсюдження зброї масового знищення, зокрема терористичними організаціями.

Серед країн, які підписали документ, були Україна та кілька членів НАТО, зокрема Франція, Німеччина та Велика Британія. Росія, через її агресію проти України, не була запрошена на саміт і, відповідно, не брала участі у підписанні.

Саміт у Сеулі став уже другим за рахунком після першої зустрічі в Гаазі минулого року, на якій приблизно 60 країн, включаючи Китай, підтримали більш загальний “заклик до дій” без зобов’язуючих положень.

Перспективи більшої угоди

Міністр оборони Нідерландів Рубен Бракелманс заявив, що цього року учасники саміту зробили конкретніші кроки у порівнянні з минулорічними.

“Ми робимо подальші конкретні кроки. Минулого року ми більше зосереджувалися на створенні спільного розуміння, тепер ми рухаємося ближче до дій”, — зазначив він. Водночас міністр підкреслив, що залучити всі країни до процесу буде складно.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Трамп призупинив іноземну допомогу, яку надають США іншим державам

Деякі експерти застерігають від надто швидкого прогресу. Г’якомо Персі Паолі, керівник Програми з безпеки та технологій Інституту досліджень ООН з роззброєння (UNIDIR), попередив, що надмірний поспіх може відлякати частину країн від участі в таких ініціативах.

Саміт був організований спільно Нідерландами, Сінгапуром, Кенією та Великою Британією, що забезпечило багатосторонній формат дискусій без домінування окремих країн або організацій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку