ЄС та світ

Китайські астронавти повернулися на Землю після шестимісячної місії

30 квітня троє китайських астронавтів місії «Шеньчжоу-19» успішно повернулися на Землю після піврічного перебування на космічній станції «Тяньгун». Астронавти Цай Сюйчже, Сун Ліндон та Ван Хаозе приземлилися в капсулі космічного корабля «Шеньчжоу» у зоні посадки Дунфен, що розташована в автономному районі Внутрішня Монголія поблизу центру запуску Цзюцюань. Про це повідомляє SpaceNew.

Рятувальні підрозділи оперативно прибули до капсули після приземлення, і всі троє астронавтів покинули її впродовж години. Посадка завершила місію тривалістю 183 дні. За повідомленнями, екіпаж почувається добре.

Командир місії Цай Сюйчже поділився емоціями після повернення:

«У космосі ми незліченну кількість разів дивилися на прекрасну блакитну планету. Це спільний дім для людства, і його потрібно захищати всім нам разом».

Цай має майже 365 днів досвіду перебування на орбіті за дві місії, що робить його другим за цим показником серед китайських космонавтів після Є Гуанфу. Під час місії «Шеньчжоу-19» він виконав три позакорабельні виходи, довівши загальну кількість до п’яти — це є національним рекордом.

За інформацією Китайського управління пілотованої космічної техніки (CMSEO), корабель «Шеньчжоу-19» з астронавтами відстикувався від станції «Тяньгун» 29 квітня о 16:00 за східним часом (20:00 UTC). І відстикування, і посадку було відкладено приблизно на добу через несприятливі погодні умови в районі посадки.

Місія стартувала 29 жовтня 2024 року з космодрому Цзюцюань на ракеті Long March 2F. Корабель прибув на станцію «Тяньгун» через 6,5 годин після старту, де екіпаж «Шеньчжоу-18» передав йому зміну. 28 квітня команда «Шеньчжоу-19» передала управління новому екіпажу місії «Шеньчжоу-20», який прибув 24 квітня. Передача супроводжувалася церемоніальною передачею символічного ключа.

«Шеньчжоу-19» став 14-м пілотованим космічним польотом Китаю. За час місії екіпаж здійснив три виходи у відкритий космос, включаючи рекордний за тривалістю в грудні 2024 року. Також проводилися численні наукові дослідження, зокрема в галузі біології — наприклад, експерименти з плодовими мушками у спеціальній субмагнітній установці.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Адміністрація Трампа планує переселити 1 млн палестинців з Сектору Гази до Лівії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку