ЄС та світ

Мін’юст США дозволив суддям відмовляти мігрантам в притулку без слухань

Міністерство юстиції США надало імміграційним суддям повноваження негайно закривати справи та відмовляти у наданні притулку мігрантам, якщо вважає, що їхні заявки мають низькі шанси на задоволення. Такі прискорені рішення дозволяють обійти звичну процедуру слухань, яка може тривати роками. Про це повідомляє The New York Times.

Згідно з документом, судді тепер можуть завершувати “юридично безнадійні” справи без проведення повноцінних слухань, позбавляючи заявників можливості особисто викласти свої аргументи щодо переслідувань у країні походження.

Виконувачка обов’язків директора Виконавчого офісу з розгляду імміграційних справ (EOIR) Сірсі Оуен у внутрішньому меморандумі наголосила, що на розгляді в EOIR перебуває майже чотири мільйони справ. У зв’язку з цим судді повинні вживати всіх відповідних заходів для негайного закриття справ, які не мають юридичних підстав для захисту від депортації або отримання притулку.

Така політика фактично означає, що в окремих випадках судді зможуть ухвалювати рішення про депортацію без повного розгляду справи по суті, що позбавляє заявників шансу детально пояснити свої обставини.

Імміграційні судді — це працівники Міністерства юстиції, а не незалежні федеральні судді, тому вони зобов’язані дотримуватись політики, визначеної відомством. Вони приймають рішення про те, чи має заявник право залишатися в США, чи підлягає депортації.

Щоб отримати притулок, заявник має переконати суд, що у разі повернення додому він ризикує стати жертвою переслідувань або насильства через свою расу, релігію, національність, політичні переконання або належність до певної соціальної групи.

Меморандум уточнює, що слухання по суті є обов’язковим лише тоді, коли у справі є фактичні суперечності. Якщо ж усі обставини визнаються сторонами, а сама заява є юридично неспроможною, слухання не проводиться.

На початок цього року в країні працювало близько 700 імміграційних суддів, кожен із яких може розглянути від 500 до 700 справ щороку. Цієї кількості недостатньо для ефективного розгляду майже чотирьох мільйонів справ, що наразі перебувають у системі, з яких близько двох мільйонів стосуються запитів на притулок.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Китаї археологи знайшли найдавніші інструменти в світі, яким понад 300 000 років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку