Україна

Мінекономіки покращило підхід до закупівлі послуг з розмінування агроземель

Міністерство економіки України спільно з урядовими структурами у сфері протимінної діяльності провело зустріч з операторами ПМД, щоб обговорити актуальні питання. У зустрічі взяли участь близько 100 представників як українських, так і міжнародних операторів. В результаті вдалося значно покращити підхід до закупівлі послуг з розмінування агроземель, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Серед тем, які цікавили як українських, так і міжнародних операторів, були перспективи розвитку ринку гуманітарного розмінування, впровадження інноваційних технологій, взаємодія з громадами та фермерами, а також контроль якості очищених територій.

“Для нас важливо поговорити, що ми спільно змогли зробити в гуманітарному розмінуванні і як рухатися далі. 35 тисяч квадратних кілометрів повернутих до використання – це прекрасний результат. Ми розуміємо, що чим більше ми працюємо з ділянками, де велись активні бойові дії, тим повільніше йде розмінування, але наше завдання зробити так, щоб ці процеси були максимально ефективні”, – зазначив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Директор Центру гуманітарного розмінування Володимир Байда повідомив, що ЦГР планує ділити великі ділянки на менші для спрощення процесу закупівлі послуг з розмінування агроземель. Це має пришвидшити очищення територій та залучити більшу кількість операторів. Він пояснив, що у випадку заявки фермера на очищення однієї тисячі гектарів, Центр оголосить п’ять закупівель по 200 гектарів через систему Prozorro.

“Ми за пів року роботи державної програми компенсації вартості розмінування агроземель зрозуміли, що великі ділянки на торгах – це не оптимальне рішення. На такий аукціон може прийти лише обмежена кількість операторів, які повинні мати спроможність виконати подібну роботу.

Крім того, кошти будуть перераховані лише після очищення ділянки, яке, залежно від площі, може тривати пів року і більше. Весь цей час оператор змушений оплачувати вартість робіт з власної кишені. Тому рішення дробити великі ділянки на площі до 200 гектарів виглядає оптимальним”, – підкреслив Володимир Байда.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  На Закарпатті посилено охорону державного кордону України з Румунією та Угорщиною

Він також нагадав, що Центр спростив умови участі в аукціонах для операторів, які поки не мають достатнього досвіду. Вони можуть брати участь у тендерах на розмінування ділянок площею до 50 гектарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку