Україна

Мінекономіки виділить понад 30 мільйонів гривень переможцям нової хвилі грантів для розвитку бізнесу

З моменту початку ветеранського компонента грантової програми "Власна справа" статус переможців отримали вже 746 ветеранів та членів родин учасників бойових дій.

Міністерство економіки визначило ще 62 переможці одинадцятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Держава виділить їм 30 млн грн на започаткування або розвиток власного бізнесу.  Про це заявила заступниця глави відомства Тетяна Бережна.

Зокрема відомо, що з моменту початку ветеранського компонента грантової програми “Власна справа” переможцями стали вже 746 ветеранів та членів родин учасників бойових дій. В цілому вони отримають гранти на понад 340 млн грн.

Серед 62 переможців одинадцятої у поточному році хвилі подачі заяв на гранти – 35 учасників бойових дій та 27 членів родин ветеранів. Вісім переможців отримали грант до 250 тисяч гривень, 52 – до 500 тис. грн, ще двоє  – до 1 млн грн.

Найбільша кількість отримувачів грантів – з Вінницької та Львівської областей – по 8, Івано-Франківської – 6, Рівненської та Київської областей – по 5, а також з міста Києва – 4. Серед найбільш популярних сфер, в яких мають намір розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, тимчасове розташування й організація харчування, переробна промисловість, сільське господарство.

Умови програми передбачають, що учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя мають можливість отримати наступні гранти:

  • до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн  – для ветерана, який створив одне, два та чотири робочих місця відповідно;
  • до 250 тис. грн та до 500 тис. грн – для другого з подружжя ветерана у разі створення одного та двох робочих місць відповідно.

У разі отримання гранту понад 500 тис. грн ветерану потрібно зареєструватися як ФОП терміном мінімум на 3 роки. До того ж цей грант надають у разі співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Авіаудар по Харкову: росіяни атакували місто керованими авіабомбами (відео)

Подача заявок на отримання гранту здійснюється через портал Дія разом з бізнес-планом.

Урядовий проєкт “єРобота”

Розроблений урядом проєкт “єРобота” – це одна зі складових політики “Зроблено в Україні”, якою передбачено грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Серед іншого, це програма мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.

Надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей на створення або розвиток власного бізнесу завдяки програмам – це складова флагманського проєкту Міністерства економіки України “Робота без бар’єрів”. Він реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні та в рамках економічної політики “Зроблено в Україні”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку