Україна

Мінекономіки затвердило грантові заявки переробних підприємств на понад 67,5 млн гривень

Міністерство економіки схвалило заявки на отримання грантів для ще 14 підприємств переробної галузі. Загальна сума державного фінансування, яке буде надано на умовах співфінансування для модернізації й розширення виробництва, перевищує 67,5 млн грн. Ця програма є частиною державної політики підтримки національного виробництва «Зроблено в Україні».

«Ми продовжуємо підтримувати українських виробників, які готові інвестувати у розвиток власного виробництва. У 2025 році Мінекономіки вже затвердило 85 грантових заявок на загальну суму понад 410 млн грн. Тим, хто цього разу не набрав достатньо балів, радимо доопрацювати заявки та подаватися повторно в межах наступної хвилі», – зазначив заступник міністра економіки Андрій Телюпа.

Фінансування для дев’яти з чотирнадцяти проєктів здійснює Міністерство економіки на суму 38,3 млн грн, решту п’ять — Державна служба зайнятості України. Серед підприємств, що отримають підтримку, є виробники меблів, харчових продуктів, товарів із деревини та пластмас, БПЛА, а також агропереробники.

Програма передбачає постійну можливість подання заявок хвилями по два тижні. Нова хвиля стартувала 26 травня, і подати документи можна через платформу «Дія». У 2024 році в межах цієї програми вже було надано 375 грантів на загальну суму 1,8 млрд грн.

Подача заявки здійснюється через портал «Дія», де підприємець заповнює форму та додає бізнес-план. Заявка автоматично надходить до обраного банку, який проводить попередній відбір, перевіряє наявність податкових боргів, кредитну історію та підтверджує, що компанія не має зв’язків з РФ чи Білоруссю. Також банк оцінює бізнес-план, перевіряє наявність співфінансування (50% або 20% залежно від категорії заявника) та виїжджає на місце для перевірки зазначених у документах даних.

Після цього заявку розглядають Міністерство економіки та Державна служба зайнятості протягом 20 робочих днів після завершення хвилі прийому. Пріоритет надається підприємствам у прифронтових регіонах, а також тим проєктам, які створюють нові робочі місця, впроваджують інновації та модернізують виробничі потужності.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Елітну нерухомість ексочільника МВС Захарченка передадуть в управління держави

Після оприлюднення наказу про надання гранту підприємство має 10 робочих днів на внесення своєї частки співфінансування на банківський рахунок. Після цього держава перераховує свою частину коштів. Очікуваний термін надходження фінансування — від одного до півтора місяця після завершення етапу подачі.

Максимальна сума гранту в межах програми — 8 млн грн. Підтримка надається підприємцям, які вже працюють у переробній галузі або планують реалізовувати нові проєкти у сфері переробки (КВЕД С). Гранти можуть використовуватись для придбання, доставки й запуску нового обладнання, а також для розширення чи модернізації чинного виробництва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку