Україна

Міносвіти планує запровадити шефство військових бригад над університетами

Міністерство освіти і науки України планує ввести нову ініціативу — шефство військових бригад над університетами, що стане частиною курсу “Основи національного спротиву”. Окрім теоретичних занять та практичної підготовки на полігонах, курс передбачатиме тісну взаємодію між навчальними закладами та військовими частинами. Про це в ефірі Радіо Хартія розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

Така модель допоможе студентам краще опанувати навички та знання, пов’язані з національним спротивом, а також сприятиме формуванню їхнього світогляду. Як зазначив міністр, наразі законодавством передбачена базова загальна військова підготовка (БЗВП), яка стартує в університетах з 1 вересня і має інший характер, ніж військова служба.

“Коли людина буде мобілізуватися до лав армії й готуватися до участі у бойових діях, вона проходитиме повноцінну, потужну БЗВП прямо перед своєю інтеграцією уже у військові підрозділи”, – наголосив Лісовий.

Він уточнив, що співпрацю планується налагоджувати насамперед із військовими частинами, які дислокуються у тому ж регіоні, де розташовані університети, або ж у форматі міжрегіонального партнерства.

“Не кожна бригада має такий рівень культури, що може працювати з університетом в рамках наших вимог. Тут же ж питання ще в ідеології, у формуванні ціннісних орієнтирів і в тому, щоб всі ми працювали в одному напрямку, били в одну ціль”, — пояснив міністр.

Також він підкреслив значення доступу до ресурсів військових підрозділів:

“Друге – це, звичайно, використання матеріально-технічної бази військових частин. Це полігони, зброя, боєкомплект, інструктори. Це найголовніше – люди з бойовим досвідом”.

На його думку, така модель дозволить вибудувати сталу традицію, за якої одна або кілька військових частин опікуватимуться певним університетом, що, своєю чергою, сприятиме зміцненню зв’язків та формуванню спільних цінностей.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні націоналізували хімічний завод, власником якого був російський олігарх

“Військові вшановують і своїх загиблих. Зовсім інакше вони ставляться до своїх поранених, до людей, які втратили здоров’я на війні. І це про залучення студентів до цих процесів, в тому числі та вшанування, меморіалізації на прикладі конкретної бригади“, – додав міністр.

Ідею шефства підказала наявна практика деяких вишів, які вже підтримують зв’язок із військовими частинами, де служать їхні випускники чи студенти, зокрема через проведення зборів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку