Україна

Мінцифри через “Дію” вперше оцінило цифровізацію громад і регіонів

Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати цифровізації регіонів і громад України за перший квартал 2025 року. Вперше дані для Індексу цифрової трансформації були зібрані безпосередньо через платформу “Дія.Цифрова громада”.

Середній показник Індексу цифрової трансформації регіонів склав 30 балів зі 100. Найвищі результати показали Дніпропетровська та Львівська області (по 43 бали), а також Тернопільська область (42 бали).

Регіони досягли найкращих результатів у напрямках цифровізації публічних послуг, розвитку цифрової інфраструктури та цифрових навичок. Водночас цифрова економіка та цифровізація територіальних громад залишаються менш розвиненими, проте ці показники дають чітке уявлення про те, де саме потрібно посилити увагу й ухвалювати системні рішення.

“Ми вперше провели вимірювання на платформі Дія.Цифрова громада, яку створили для ефективної координації цифрової трансформації в регіонах і громадах — з можливістю відстежувати динаміку на рівні не лише регіонів, а й кожної громади. Індекс цифрової трансформації дає змогу чітко бачити, де вже є прогрес, а де потрібно посилити підтримку чи ухвалити державні рішення.

Це новий рівень зрілості нашої цифрової трансформації. Ми рухаємося не точково, а системно — і саме в цьому сила команди. Щиро дякую нашим партнерам, а саме Програмі EGAP за підтримку та експертну участь у створенні цього інструменту”, — зазначила Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Щодо цифрової трансформації громад, середній показник становить 16 балів зі 100 можливих. Найвищі оцінки отримали Криворізька громада (62,97), Вінницька (62,75), Тернопільська (60,35), Львівська (55,61) та Харківська (54,57). Найкращі результати громади демонструють у цифровізації публічних послуг і розвитку цифрових навичок, тоді як інфраструктура й цифрова економіка залишаються найменш розвиненими сферами.

За підсумками І кварталу, в Україні налічується 85 громад з індустріальними парками. У 43% ІТ-компаній керівні посади обіймають жінки. У середньому громади оцифрували бізнес-послуги на рівні 10%. У програмі “Цифрограм” взяли участь 80 000 лікарів, 240 000 вчителів і 88 000 представників органів місцевого самоврядування.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Україна не змогла досягти згоди з кредиторами щодо реструктуризації боргу на $20 млрд

Майже 12 000 населених пунктів підключено до волоконно-оптичних мереж, а ще 23 000 забезпечено мобільним зв’язком 4G. У 166 громадах функціонують інтегровані системи відеоспостереження. У 3 300 дитсадках запроваджено електронну чергу, а 1 280 лікарень використовують систему онлайн-запису на прийом до лікаря.

“У межах Програми EGAP Фонд Східна Європа активно сприяє цифровій трансформації регіонів. Цього року ми працюємо вже в 9 цільових областях і понад 70 громадах. Індекс цифрової трансформації — наш надійний інструмент, що допомагає вимірювати спільний прогрес, виявляти виклики та визначати напрями, які потребують більшої уваги. Це дає нам змогу точніше планувати підтримку для наших партнерів і підсилювати позитивні зміни”, — наголосив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку