Україна

Мобілізація “пенсіонерів” неефективна: у Раді готують зниження призовного віку до 50 років

У парламенті обговорюють зміни до мобілізаційного віку в Україні. Наразі чоловіків призивають на військову службу у віці від 25 до 60 років. Проте, у Комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглядають пропозицію знизити верхню межу мобілізаційного віку до 50 років.

Розглядалося питання ефективності використання мобілізованих військовослужбовців віком 50+. Є така думка, що використовувати людей такого віку – неефективно”, – член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрій Здебський.

Здебський зазначив, що у профільному комітеті активно обговорюються можливі зміни до мобілізаційного віку. Зокрема, розглядається думка, що чоловіки віком від 50 до 60 років можуть бути більш корисними для відновлення економіки країни, ніж на військовій службі. Водночас плани щодо зниження мобілізаційного віку нижче 25 років у Верховній Раді наразі відсутні.

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки тривають дискусії щодо оптимального віку мобілізації. Депутати наголошують, що вони прагнуть знайти компроміс, який би задовольнив потреби ЗСУ та сприяв відновленню економіки.

Деякі депутати пропонують ще радикальніші зміни до мобілізаційного віку. Зокрема, депутат від фракції “Голос” Роман Лозинський вважає, що мобілізацію потрібно проводити з 21-річного віку.

Остаточне рішення щодо змін до мобілізаційного віку буде прийнято Верховною Радою після детального обговорення та врахування всіх аргументів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні відкрито доступ до інформації про боржників у справах про банкрутство

2 Коментарі

  1. Більша частина мобілізованих 50+ залишається в НЦ – частина не може завершити курс навчання – не дозволяє здоров’я, а ті, які все ж закінчили – не дуже потрібна в частинах. Чому – тому що вік такий.
    Нівіщо витрачати час та гроші на навчання людей, які в більшості придатні для служби в тилових підрозділах?’

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку