Мобілізація в Україні: стало відомо, скільки потрібно залучити до лав ЗСУ до кінця року
Щомісяця Силам оборони потрібно набирати принаймні 50 тисяч людей, а до кінця року — 200 тисяч.

Аби покрити втрати й створити нові бригади, до кінця року Україні потрібно мобілізувати 200 тисяч людей. Про це пише німецьке видання Die Welt.
Автори статті зазначають, що Силам оборони кожні три місяці потрібно набрати мінімум 50 тисяч людей, а до кінця року — 200 тисяч. За даними джерел видання в “європейських безпекових колах”, Україна впродовж останніх місяців відстає від цих показників.
Полковник Маркус Райснер, який очолює Інститут підготовки офіцерів при Терезіанській військовій академії у Відні, каже, що потрібно більше ніж 200 тисяч нових солдатів. За його словами, починаючи з 2022 року, Україна втратила значну частину боєздатних підрозділів.
“Крім того, багато солдатів, що залишилися, перебувають у нестабільному фізичному і психологічному стані, оскільки армія майже не може проводити ротації”, — пояснив експерт.
Журналісти вважають, що вербування ув’язнених до ЗСУ “демонструє серйозність ситуації”.
“Залучення засуджених до цієї війни не є чимось новим. Росія поповнює свої лави ув’язненими з літа 2022 року. Тисячі з них були серйозно поранені або вбиті в боях за східноукраїнське місто Бахмут тільки у 2023 році. Той факт, що українська армія тепер також набирає солдатів у в’язницях, свідчить про серйозність ситуації. Армія Путіна перехоплює ініціативу на всіх фронтах і повільно просувається на сході країни. Окрім нестачі сучасних винищувачів та боєприпасів, головною проблемою в Україні є нестача солдатів. З початку війни країна втратила шестизначну кількість солдатів, які загинули або були поранені”, — йдеться у статті.
Крім того, зазначає Die Welt, керівництво деяких українських в’язниць відстоює власні інтереси і не бажає відпускати ув’язнених і втрачати «дешеву робочу силу».
“Схоже, що тих, хто погано працює, хочуть позбутися, а таких, як я, хочуть залишити”, — цитують журналісти ув’язненого на ім’я Максим.