Україна

Мовний омбудсмен пояснив, коли вчителі мають обов’язково використовувати українську мову

З початком нового навчального року Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернув увагу на важливість використання української мови в освітньому процесі. Він підкреслив, що українська є обов’язковою не лише під час уроків, а й під час перерв і позакласних заходів. Про це повідомляє “УП.Життя”.

Згідно з нормами законодавства, кожен громадянин України має гарантоване право здобувати освіту державною мовою. Навчальні заклади повинні забезпечити таке вивчення української, щоб випускники могли професійно працювати у своїй галузі.

Для представників корінних народів та національних меншин передбачена можливість навчання рідною мовою поряд з українською через створення окремих класів.

Кремінь наголосив, що освітній процес охоплює всі види діяльності в межах навчального закладу: уроки, позакласні заходи, спілкування між учнями та працівниками – у класах, їдальнях, спортивних залах чи навіть на шкільних стадіонах.

“Перерва – це теж частина освітнього процесу, і там має звучати державна мова”, – підкреслив мовний омбудсмен.

Він також нагадав, що за недотримання мовного законодавства можуть накладатися штрафи. До відповідальності можуть бути притягнуті директори шкіл, ректори та педагоги, які свідомо ігнорують вимоги щодо використання української мови в освіті.

ЧИТАТИ
Над Україною з’явилося північне сяйво: деталі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку