Діти війни

На оселі Спілки української молоді в Ґомадінґені розпочав відкрився 71-й вишкільно-відпочинковий табір крайової управи СУМ у Німеччині

На оселі Спілки української молоді в Ґомадінґені розпочав свою діяльність 71-й вишкільно-відпочинковий табір крайової управи СУМ у Німеччині. Під гаслом “Загине зло і правда переможе!” табір урочисто відкрився, про що повідомляється на фейсбук-сторінці Ukrainian Youth Association – CYM Global.

Отець Богдан Сабало, душпастир Української греко-католицької церкви в Авґзбурзі та голова молодіжної комісії Екзархії УГКЦ у Німеччині, відслужив святу літургію за учасників табору та героїв України, благословив усіх миром і побажав плідного та корисного таборування. Після богослужіння відбулося офіційне відкриття табору, під час якого Крайова Управа передала керівництво табором другові Олександру Несмачному.

У вітальному слові було наголошено на меті таборування та завданнях Спілки, а також підкреслено важливість пам’ятати про війну, яку Росія розпочала проти України, про страждання людей, і про необхідність допомагати Батьківщині. Табір триватиме до 5 серпня.

Нагадаємо, що Спілка Української Молоді (СУМ) — це громадська організація, яка об’єднує українську молодь на добровільних засадах, виховуючи свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників на основі національно-християнських традицій. Організація була заснована Миколою Павлушковим у 1925 році.

Після Другої світової війни тисячі українців-біженців опинилися у Німеччині, Австрії, Франції та Італії, відмовившись повертатись до радянського режиму. У січні 1946 року в частині Німеччини, окупованій Союзними військами, перебувало 102 000 українців, з яких 44,1 % — молодь від 10 до 29 років. З ініціативи групи старших активістів зі східної України 6 липня 1946 року в Мюнхені відбулася зустріч організаторів СУМ, які прагнули відновити Сумівські ідеали в діаспорі. До кінця липня 1946 року було створено 7 відділів організації, які нараховували близько 200 активних членів. Було створено Центральне Бюро для розробки статуту організації, організаційних законів та формування центральних органів. У 1947 році відбувся Перший Конгрес Спілки української молоді, де було затверджено Статут і Програму СУМ, проект прапора і емблеми, а також керівні принципи для подальшого розвитку організації.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Проблема підлітків і соціальних мереж: як уникнути трагедій

З того часу організаційна мережа СУМ швидко розросталася, поширившись у Німеччині та Австрії (1946-1947), а згодом і в Бельгії (з 1947), Великій Британії та Канаді (з 1948), США (з 1949), Франції, Австралії, Аргентині, Бразилії, Парагваї та інших країнах. До 1952 року СУМ існував у 14 країнах і нараховував понад 8 000 членів. У 1962 році чисельність СУМ складала 10 500 членів, а в 1969 році — 13 700, розподілених по країнах: США — 1 800 старших членів і 3 100 юнацтва, Велика Британія — 1 000 і 2 400, Канада — 750 і 2 500, Австралія — 430 і 570, інші країни — 520 і 630; у 1973 році загальна кількість членів досягала 12 350 у 10 країнах.

СУМ також розбудувала свої осередки в більшості областей України і продовжує роботу для поширення в Російській Федерації. Результатом постійної виховної роботи є літні табори, що проводяться окремими осередками та Крайовою Управою. Дружинники СУМ, крім виховної діяльності, активно працюють у суспільному, культурному, спортивному та міжнародному напрямах. Щорічно проводяться літні і зимові вишкільні табори для дружинників СУМ.

З 1996 року Світовий конгрес Спілки Української Молоді визнав СУМ України повноправним членом світової структури СУМ. В Україні Спілка виступає активним учасником молодіжного руху в рамках Українського Національного Комітету молодіжних організацій.

Оселя Спілки української молоді “Веселка” в Онтаріо, Канада, святкує своє 70-річчя, яке співпало з проведенням відпочинкового табору СУМ “Незламні”, присвяченого Збройним силам України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку