Україна

На URC 2025 створили Міжнародну коаліцію з підтримки української науки

Під час Конференції з відновлення України 2025 (URC 2025), що проходила у Римі, було офіційно оголошено про створення Міжнародної коаліції з підтримки науки, досліджень та інновацій в Україні. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

У межах заходу була презентована й підписана Римська декларація про наміри щодо науки, досліджень та інновацій в Україні, яка стала формальним підтвердженням створення коаліції.

“Ми формуємо науку, здатну витримувати виклики війни та водночас бути рушієм майбутнього. Ми оновлюємо підходи до фінансування, підтримуємо молодих дослідників, розбудовуємо інноваційну інфраструктуру. Для нас це не тимчасова ініціатива, а стратегічний курс: зробити українську науку системною, відкритою та невіддільною частиною Європейського дослідницького простору. Підписання Римської декларації — це потужний знак довіри міжнародної спільноти до цього шляху й до нашої рішучості змінюватися”, — наголосив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Створена коаліція має на меті реагування як на актуальні виклики, так і на довгострокові завдання науково-інноваційної системи України. Особлива увага приділяється модернізації дослідницької інфраструктури, підтримці українських науковців та визнанню ключової ролі науки у процесі відбудови країни.

Ініціатива стала результатом спільної роботи Міністерства освіти і науки України, Міністерства університетів і досліджень Італії, Європейської комісії та ЮНЕСКО. До неї приєдналися також Австрія, Велика Британія, Данія, Іспанія, Німеччина, Польща, Португалія, Словацька Республіка, Швеція, Хорватія та ПРООН. Проєкт демонструє важливість науки, досліджень та інновацій як основи для сталого й довготривалого відновлення України.

Про створення коаліції оголосили перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець, міністерка університетів і досліджень Італії Анна Марія Берніні, єврокомісарка з питань стартапів, досліджень та інновацій Катерина Захарєва та заступниця генерального директора ЮНЕСКО Лідія Артур Брітто.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Самокатники під градусом: як штрафують за нетверезе водіння

“Утворення Міжнародної коаліції з підтримки науки, досліджень та інновацій — це визнання науки як критичної сили для відбудови України. Коаліція створює дієвий механізм для регулярної, структурованої координації зусиль партнерів та формує сприятливе середовище для масштабнішої міжнародної підтримки української науки — підтримки, яка буде ефективною і довгостроковою. Вдячні партнерам за солідарність і спільне бачення майбутнього України — інноваційного, у складі ЄС”, — зазначив Євген Кудрявець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку