НАБУ оголосило тендер на навчання з утилізації відходів

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вирішило розширити свої компетенції та розпочати новий напрямок діяльності — управління відходами. Відтепер, окрім боротьби з корупцією, детективи НАБУ пройдуть навчання з правильного поводження з небезпечними відходами. Згідно з даними на платформі Prozorro, бюро виділить на ці навчання скромні 12 тисяч гривень.
Відповідно до укладеного договору, тренінги для антикорупціонерів проведе Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. Програма включатиме такі теми, як нормативно-правові вимоги у сфері поводження з небезпечними відходами, класифікація відходів, методи їхньої утилізації, державний облік, паспортизація та мінімізація негативних впливів на довкілля і населення. Навчання пройдуть троє співробітників НАБУ, і за це агентство заплатить 12 тисяч гривень.
Крім цього, НАБУ планує придбати три портативні метеостанції на загальну суму понад 50 тисяч гривень, а також кондиціонери з обігрівом на майже 1,3 мільйони гривень. Це викликає подив у зв’язку з попередженнями влади та міжнародних організацій про складну енергетичну ситуацію цієї зими.
Вартість утримання антикорупційних органів також вражає. За весь час свого існування витрати на НАБУ, САП та ВАКС оцінюються у 12-13 мільярдів гривень, і бюджетні запити цих органів щороку зростають. Фінансують усе це платники податків, які готуються до чергових підвищень податків.
Ефективність роботи антикорупційних органів також викликає запитання. Міжнародні аудитори виявили численні проблеми в роботі НАБУ, включаючи рекомендації щодо необхідності надання психологічної підтримки детективам. Також аудитори звернули увагу на тривалість розгляду справ у ВАКС, що може затягуватися на роки, в той час, як НАБУ розслідує окремі справи десятиріччями. Попри тривалість розслідувань, багато справ проти високопосадовців у підсумку розвалюються в судах.