Нардепи від фракції “Слуга народу” пропонують повну амністію за злочини на постачанні зброї до ЗСУ: ЦПК

126 народних депутатів, серед яких 123 представляють фракцію “Слуга Народу”, зареєстрували законопроєкт № 13423, який пропонує звільнення від кримінальної відповідальності за злочини, скоєні під час виконання оборонних контрактів. Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).
Ініціатива передбачає, що злочини, скоєні службовими особами підприємств, які входять до спеціального Переліку оборонного промислового комплексу, не підлягатимуть кримінальному переслідуванню. Цей перелік формуватиме Міністерство оборони, і він не буде відкритим для громадськості.
Крім цього, документ забороняє Національному антикорупційному бюро України та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі розслідувати порушення в оборонній сфері. Відкриття проваджень проти підприємств з переліку МОУ можливе лише за погодженням Генерального прокурора.
“Законопроєкт № 13423 фактично легалізує корупцію в оборонній сфері – при чому для заздалегідь погодженого кола постачальників Міноборони. При цьому збройні контракти на сьогодні отримують у тому числі дуже близькі до оточення Зеленського особи на кшталт Тимура Міндіча.
Спочатку ти платиш за “вхід” в список цих постачальників, купуєш собі імунітет і далі можеш завищувати ціни на закупівлі хоч в 100 разів – без жодного ризику. Покарати осіб, які будують схеми у закупівлях зброї, не можна буде навіть після виборів,” – пояснила заступниця виконавчої директорки Центру протидії корупції (ЦПК) Олена Щербан.
У разі ухвалення законопроєкту ті, хто фігурує у справах щодо розкрадань у військових закупівлях, можуть уникнути відповідальності, якщо очолювані ними підприємства увійдуть до переліку Міноборони. Йдеться, зокрема, про директора Павлоградського хімзаводу Леоніда Шимана, ексдиректора департаменту МОУ Олександра Лієва та представників “Львівського арсеналу”, а також підозрюваних у справі про закупівлю елементів динамічного захисту, що завдала державі збитків на 7,3 млн грн.