Україна

Нардепи заблокувати трибуну ВР через відмову виносити на розгляд законопроєкту про “заборону УПЦ МП”

Під час погоджувальної ради фракція "Слуга Народу" та частина ОПЗЖ проголосували проти внесення документу до порядку денного.

Група народних депутатів заблокувала трибуну Верховної Ради через відмову погоджувальної ради внести на розгляд парламенту законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов’язаних з Росією. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Депутат Олексій Гончаренко зазначив, що на погоджувальній раді фракція «Слуга Народу» разом із залишками ОПЗЖ проголосували проти внесення законопроєкту до порядку денного парламенту.

Після цього, за словами Железняка, група депутатів оголосила, що після двох перших голосувань — про продовження воєнного стану та мобілізації — блокуватиме трибуну через відмову коаліції ставити закон про УПЦ МП на розгляд.

“Схоже, що це триватиме кілька днів”, — додав Железняк.

О 13:17 Железняк повідомив, що трибуна Верховної Ради вже заблокована депутатами, які вимагають розгляду закону проти УПЦ МП. Подальші засідання парламенту скасовано, наступні за графіком відбудуться вже в серпні.

19 жовтня 2023 року Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт закону № 8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, поданий Кабінетом Міністрів ще в січні 2023 року. Законопроєкт передбачає заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у державі, що здійснює збройну агресію проти України.

У березні 2024 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити цей законопроєкт у другому читанні та в цілому. Діяльність релігійних організацій, керованих з держави-агресора, буде припинятися за чіткою процедурою: релігієзнавча експертиза, припис про усунення порушень і судова заборона в разі недотримання закону.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Військові 18-24 років зможуть здобувати вищу освіту під час служби: Міноборони

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку