ЄС та світ

NASA розчарована результатом: приватний модуль загинув на Місяці через 12 годин після посадки

Друга спроба висадки на Місяць, здійснена техаською компанією Intuitive Machines, завершилася так само як і перша – місячний посадковий модуль Athena перекинувся на бік у кратері та вийшов з ладу через 12 годин після посадки. Про це повідомило видання Live Science.

NASA, яка співпрацювала з Intuitive Machines у межах програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS) для постачання наукового обладнання на Місяць, розчарована результатом. Вона підтвердила, що космічний апарат припинив роботу в п’ятницю, 7 березня, коли його батарея повністю розрядилася. Це сталося через 12 годин після невдалої посадки.

Перед тим, як система вимкнулася, бортові прилади Athena встигли передати близько 250 мегабайтів даних на Землю. Серед них – фотографія, на якій видно дві посадкові опори модуля, спрямовані вгору, а також частково освітлену Землю, що висить у далечині. Посадковий модуль офіційно торкнувся поверхні 6 березня о 12:30 за східним часом (EST), але вже о 1:15 ночі 7 березня припинив функціонування. Крім того, апарат приземлився на 400 метрів від запланованого місця в районі Південного полюса Місяця.

У NASA визнали невдачу місії, однак підкреслили важливість підтримки приватних компаній, які намагаються здійснити складне завдання посадки та функціонування апаратів на Місяці.

“Хоча ми розчаровані результатом місії IM-2, ми продовжуємо підтримувати наших комерційних партнерів у їхніх зусиллях подолати складні виклики місячних місій”, – заявив Джоел Кернс, заступник адміністратора з досліджень у Science Mission Directorate в NASA.

Нагадаємо, для компанії Intuitive Machines це вже друга спроба висадки на Місяць за останні два роки. Перша місія була успішнішою – 22 лютого 2024 року компанія здійснила посадку апарату Odysseus, який став першим американським космічним апаратом, що досягнув поверхні Місяця з часів місії Apollo 17 у 1972 році.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Google запускає застосунок Doppl для віртуальної примірки одягу (відео)

Попри технічні труднощі та невдачі, приватні космічні компанії продовжують відігравати дедалі більшу роль у місячних дослідженнях, і NASA планує й надалі залучати їх до нових місій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку