НАЗК склало “портрет” українського корупціонера

Національне агентство з питань запобігання корупції сформувало узагальнений “портрет” типового українського корупціонера. Так, лише 16% осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення, є державними службовцями. Основну ж частину становлять люди середнього віку, які не мають вищої освіти. Про це повідомив керівник відділу узагальнення даних про корупцію та протидію їй Департаменту антикорупційної політики НАЗК Володимир Харченко.
“З року в рік ми спостерігаємо зменшення відсотка засуджених серед осіб, уповноважених на виконання функцій держави. У 2023 році лише 16% серед усіх засуджених за корупційні злочини є держслужбовцями. Тобто особи, які намагалися вирішити ті чи інші свої питання шляхом підкупу посадовців, у більшості не належать до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування”, – підкреслив Харченко.
Він зазначив, що понад половину осіб, засуджених за корупційні злочини, становлять громадяни України віком від 30 до 50 років.
“Якщо ми виходимо з рішень судів, які набули законної сили, то не можемо оминути той факт, що 80% осіб притягнуті до відповідальності за статтею 369 ККУ, тобто за пропозицію або обіцянку неправомірної вигоди. При цьому серед засуджених вищу освіту мають 29% осіб. А з-поміж засуджених за статтею 369 ККУ вищу освіту мають лише 17% осіб. Тобто дають хабарі менш освічені люди, які не уповноважені на виконання функцій держави”, – підсумував Харченко.