Україна

НАЗК стверджує, що 40% контенту про корупцію в соцмережах є дезінформацією

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вперше представило підсумки моніторингу кампаній з дезінформації за серпень 2024 року, висвітливши масштаби маніпуляцій у темах, пов’язаних із корупцією.

Як зазначають у НАЗК, антикорупційна тематика є важливою складовою суспільного дискурсу в Україні, адже громадськість вимагає активної боротьби з корупційними практиками. Проте значна частина повідомлень про корупцію формується під впливом дезінформації, яку систематично розповсюджують пропагандистські ресурси. Ці наративи спрямовані на посилення негативних настроїв, провокування недовіри до влади та створення соціальної напруги.

Для ідентифікації дезінформаційних кампаній партнери НАЗК із приватної компанії, за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), здійснюють щотижневий моніторинг медіапростору України. Їхнє завдання — виявити неправдиву інформацію, яка поширюється через скомпрометовані та неавтентичні джерела.

Аналіз охоплює повідомлення на такі теми, як корупція в оборонному секторі, судовій та правоохоронній системах, серед політичних лідерів, під час мобілізації, а також у процесі відновлення країни. У період з 5 серпня по 1 вересня було проаналізовано понад 109 тисяч повідомлень в українському сегменті соціальних мереж, таких як Telegram, Facebook та X/Twitter.

НАЗК зазначає, що ініціатори дезінформаційних кампаній активно використовують будь-які значущі для країни події, аби пов’язати їх із темою корупції, навіть якщо ці звинувачення є абсурдними. Проте такі повідомлення все ж знаходять відгук серед певної частини аудиторії.

Відстеження дезінформації про корупцію та створення контрнаративів, що спростовують неправдиву інформацію, є одним із завдань Стратегії комунікацій у сфері протидії корупції на період до 2025 року та Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки. Раніше НАЗК спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки вже презентували дослідження, що висвітлювало вплив російських інформаційних атак на тему корупції в українському медіапросторі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Перекомісія для інвалідів: нові правила мобілізації з липня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку