Не тільки Резерв+: іноземні донори готові фінансувати створення електронного правосуддя в Україні
Міжнародні партнери наймуть фахівців для розробки нормативно-правових актів у сфері судочинства, графіків сканувань і перевірок.

Союзники готові профінансувати створення в Україні електронного правосуддя. Основна мета полягає у створенні повноцінної Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Про це повідомляє Державна судова адміністрація, пише Судово-юридична газета.
Експерти проведуть аналіз потреби в нових бізнес-процесах у сфері судочинства, розроблять графік сканувань і перевірок, а також займатимуться створенням нормативно-правових актів. Це підтверджується повідомленням, опублікованим Державною судовою адміністрацією.
“На сьогодні ЄСІТС функціонує у вигляді окремих модулів, які дозволяють подавати документи до суду через Електронний кабінет, брати участь у судовому засіданні за допомогою відеоконференції тощо. Це значний прогрес, однак цифровізація діловодства в судах, автоматизований розподіл справ у єдиному дата-центрі, рух справ в електронному вигляді по інстанціях та інші заплановані зміни ще не були реалізовані”, — пише видання.
Фінансову підтримку надає спеціалізована міжнародна фінансова організація, заснована Агентством США з міжнародного розвитку для сприяння зміцненню демократії в молодих незалежних державах. Відкрито конкурсний відбір експертів для підсилення команди з реалізації проєкту ЄСІТС.
Зокрема, шукають Product Owner для супроводу проєкту “Єдина судова інформаційно-комунікаційна система”, аудитора з інформаційної безпеки, а також бізнес-аналітика, який вивчатиме та описуватиме поточні бізнес-процеси у сфері судочинства, розроблятиме нові та аналізуватиме чинне законодавство.
Таким чином, група експертів, найнятих коштом міжнародних партнерів, візьме на себе всі ключові процеси, пов’язані з побудовою електронного правосуддя.
Це не поодинокий випадок. Наприклад, проєкт з відображення військово-облікового документа на порталі “Дія” також фінансують іноземні партнери, як і процес розробки Резерв+.