ЄС та світ

Небезпечне зростання споживання солодких напоїв серед дітей набирає обертів: експерти

Вчені закликають до впровадження комплексних заходів для обмеження споживання газованих напоїв та енергетиків.

Діти у більшості регіонів світу споживають все більше газованих та інших солодких напоїв, що призводить до значного зростання показників дитячого ожиріння. Такий висновок зробили вчені за результатами дослідження, яке охопило три десятиліття та 185 країн.

У 2018 році діти вживали в середньому 3,6 порції напоїв, що містять цукор, на тиждень, що на 22,9% більше, ніж у 1990 році. Зростання споживання серед дорослих було значно нижчим, що свідчить про особливу вразливість дітей до цього тренду. Це дослідження, опубліковане в журналі BMJ, було проведене міжнародною командою вчених зі США, Греції, Канади та Мексики.

Паралельно з ростом споживання солодких напоїв зростає і відсоток дітей із зайвою вагою. На сьогодні близько 160 мільйонів дітей та підлітків у всьому світі страждають від надмірної ваги або ожиріння.

“Наші висновки мають стати тривожним сигналом для всіх країн світу”, – застерігає Даріуш Мозаффаріан, співавтор дослідження з Університету Тафтса в США.

Дослідники зосередили увагу на напоях, підсолоджених цукром, таких як газовані напої, енергетики та фруктові напої. Вони не враховували 100% фруктові та овочеві соки, штучно підсолоджені некалорійні напої, а також солодкі молоко, чай і каву.

Дослідники наголошують на прямому зв’язку між зростанням споживання солодких напоїв і збільшенням кількості дітей із зайвою вагою, що, своєю чергою, веде до виникнення багатьох серйозних проблем зі здоров’ям.

Попередні дослідження вже показували, що підсолоджені напої пов’язані з підвищеним ризиком ожиріння серед молоді, яке, у свою чергу, може призводити до численних проблем зі здоров’ям у дорослому віці, таких як діабет, серцево-судинні захворювання та деякі види раку.

“Це має великий вплив на здоров’я людей не лише в дитинстві, а й у довгостроковій перспективі, а також створює значний тягар для суспільства”, – зазначає Бертольд Колецко, професор педіатрії Мюнхенського університету Людвіга Максиміліана та президент Європейської педіатричної асоціації. Він не брав участі в цьому дослідженні, але підтверджує важливість його висновків.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Єврокомісія затвердила 47 стратегічних проєктів у сфері критичної сировини

Згідно з доповіддю, споживання солодких напоїв є вищим серед старших дітей та підлітків, порівняно з молодшими дітьми, по всьому світу. У багатьох регіонах світу цей показник також був вищим у міських районах і серед дітей із сімей з більш високим рівнем освіти батьків. Проте в країнах із високим рівнем доходу таких значних відмінностей не спостерігалося.

Бертольд Колецко припускає, що в країнах з низьким рівнем доходу жителі міст та люди з вищою освітою мають більше коштів, і тому частіше купують напої з високим вмістом цукру. У країнах з високим рівнем доходу, навпаки, населення стає все більш усвідомленим щодо ризиків, пов’язаних зі споживанням солодких напоїв, і обирає здоровіші альтернативи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку