Німеччина, Нідерланди та Франція закликають ЄС відкласти біометричний контроль на зовнішніх кордонах

Кілька країн Європейського Союзу звернулися з проханням відкласти запровадження системи біометричного контролю на зовнішніх кордонах, відомої як Entry-Exit System (EES), через те, що авіакомпанії та аеропорти не готові до її впровадження. Про це повідомляє Financial Times.
Зазначається, що Німеччина, Нідерланди та Франція ще не мають достатньої підготовки для введення EES, яке, на думку об’єднань авіакомпаній та аеропортів, спричинить “масштабні проблеми” для пасажирів. Ці три країни забезпечують 40% від загального пасажиропотоку в Європейському Союзі.
Міністерство внутрішніх справ Німеччини зазначило, що основна проблема полягає у центральній комп’ютерній системі, під контролем агентства eu-LISA, яка “ще не досягла необхідного рівня стабільності та функціональності”. Деякі члени ЄС пропонують Європейській комісії розглянути альтернативи впровадженню EES, наприклад, почати з тестового запуску в окремих пілотних регіонах з подальшим поступовим розширенням на інші області.
Уряд Великої Британії також висловлює занепокоєння можливими чергами у портах Ла-Маншу та на станціях швидкісного поїзда Eurostar в лондонському аеропорту Сент-Панкрас, де пасажири повинні будуть реєструватися в EES під час проходження французької митниці. Європейська комісія повідомила Financial Times, що працює над запуском прикордонних перевірок згідно з планом, але визнає, що розгортання системи є “складною операцією, і затримки можуть виникнути”.
Нагадаємо, що “система в’їзду-виїзду” (EES) вимагатиме від усіх громадян країн, які не є членами ЄС, проходити імміграційний контроль в аеропортах та надавати свої особисті дані, включаючи відбитки пальців та скан обличчя, під час першого в’їзду до Євросоюзу. Запровадження EES заплановано на 10 листопада.
Окрім того, речниця Єврокомісії нещодавно повідомила, що до весни 2025 року ЄС планує також ввести в дію систему ETIAS (European Travel Information and Authorisation System), яка вимагатиме від подорожувальників із безвізових країн платити збір у розмірі 7 євро раз на три роки для авторизації своїх поїздок.