ЄС та світ

У Швейцарії зростає тиск на українських чоловіків-біженців з вимогою повернутися додому для участі у війні

Представники щонайменше двох парламентських партій Швейцарії публічно закликали українських чоловіків-біженців, які перебувають у країні, повернутися до України та взяти участь у війні.

За оцінками Федерального департаменту юстиції Швейцарії (FDJP), у країні наразі проживає близько 11 000 чоловіків з України, які підпадають під мобілізацію.

Про це повідомляє Neue Zürcher Zeitung.

Ці заклики лунають на тлі тимчасового призупинення Україною до 18 травня надання консульських послуг для військовозобов’язаних чоловіків, а також складнощів з оновленням даних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП) для отримання цих послуг.

Один із лідерів Вільної демократичної партії, національний радник Крістіан Вассерфален, чітко заявив, що ті, хто підлягає мобілізації в Україні, не мають права на статус захисту S у Швейцарії, який призначений для жінок, дітей та людей похилого віку, які потребують захисту.

Ми не повинні приховувати дезертирів, які втекли з країни, що зараз потребує їхньої оборони”, – заявив він.

Вассерфален також закликав Швейцарію допомогти Україні вирішити проблему нестачі особового складу та “зменшити навантаження на перевантажені швейцарські міграційні структури”.

З цим твердженням солідарний і представник Швейцарської народної партії, голова з питань притулку Паскаль Шмід. Він додав, що планує розслідувати цю ситуацію.

Однак голова Українського Товариства у Швейцарії Андрій Лужницький різко засудив такі заяви, назвавши їх “цинічними” та “морально-політичним банкрутством”.

“Це цинічна спроба вирішити українську проблему країною, яка навіть не дозволила передати швейцарську зброю третім країнам для допомоги Україні. Якщо цих чоловіків таки змусять повернутися, я сподіваюся, їм дадуть зброю“, – сказав Лужницький.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Держдеп США знизив рівень небезпеки для поїздок у деякі області України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку