ЄС та світ

Новий транш за програмою Ukraine Facility надійде до України до кінця року: Урсула фон дер Ляєн

Україна отримає черговий транш за програмою Ukraine Facility до кінця цього року. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції після завершення засідання Європейської ради, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Фон дер Ляєн відзначила, що Україна продовжує робити важливі кроки у проведенні реформ, необхідних для вступу до ЄС.

“Україна зробила величезний крок уперед, двосторонній процес скринінгу триває, і паралельно в нас є Український план, який включає важливі реформи для цього шляху вступу. І він підтримується 50 млрд євро, які виділяються на підставі досягнень у реформах. Це 50 млрд євро на чотири роки – 2024-2027. Ми бачимо значний прогрес і завдяки цьому прогресу ми вже виділили близько 12 млрд євро і очікуємо, що наступний транш буде виділено до кінця року. Є хороший прогрес”, – зазначила вона.

Однак, президентка Єврокомісії не уточнила точний розмір наступного траншу.

13 серпня Єврокомісія виплатила Україні майже 4,3 мільярда євро в рамках першого регулярного платежу за програмою Ukraine Facility.

Що таке програма Ukraine Facility

6 червня Верховна Рада України ратифікувала Рамкову угоду між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів фінансової підтримки за програмою Ukraine Facility. Ця програма включає три основні компоненти:

  • Пряма бюджетна підтримка – 38,27 мільярда євро, з яких 33 мільярди євро надаються у вигляді кредитів, а 5,27 мільярда євро – у вигляді грантів.
  • Спеціальний інвестиційний інструмент – 6,97 мільярда євро для покриття ризиків у пріоритетних секторах.
  • Технічна підтримка реформ та покриття відсотків за кредитами, включно з уже отриманими – 4,76 мільярда євро.

Виплати за цією програмою відбуваються щоквартально на підставі виконання Україною індикаторів Плану Ukraine Facility і позитивної оцінки їх ЄС. У 2024 році очікується приблизно 16 мільярдів євро бюджетної підтримки.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Трамп запровадив мита на майже весь імпорт до США

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку